| bogdannn9696 a întrebat:

Am nevie de ceva ajutor.
Bun sa incep. Deci am 17 ani si nu am avut o prietena in intregul sens al cuvantului (adica nu tu tinut de mana, nu tu saruturi, nu tu chestii de cuplu... intelegeti voi) si asta cred ca din cauza mea, pentru ca sunt extrem de timid... Acum as vrea extrem de mult sa am o prietena dar nu stiu cum sa fac sa am una, adica nu am prietene pe care sa le cunosc si pe care sa le intreb asa ceva. Acum nu stiu cum sa fac "sa agat" o fata pe strada, pe facebook etc. Sunt genul de tip mai rusinos si mai timid cand vine vorba de fete. Va rog foarte mult sa ma ajutati cu ceva sfaturi, exemple de abordari, cum sa incep o conversatie pe facebook fara sa par un idiot si fara ca o fata sa ma respinga din prima.

1 răspuns:
| Muffinss a răspuns:

Hmm, eu sunt cu doi ani mai mică decât tine și nici eu nu am multă experiență laughing dar îți povestesc cum m-a "agățat" actualul meu prieten pe care nu îl mai văzusem în viața mea.
M-a abordat pe facebook, pur și simplu cu un "Hei :3" iar eu i-am răspuns, mai evaziv, deoarece nu prea vorbesc cu străini. Apoi m-a întrebat ce fac, însă i-am răspuns cu o altă întrebare "Bine, dar cine ești și de ce vorbești cu mine?" (cam aiurea, dar a fost drăguț după), la care el răspunde "Păăăi, eu salut doar fete drăguțe"... apoi am vorbit multicel. laughing
Ideea e că el îmi vorbea ca și cum eram buni prieteni, glumea, nu exagera, și la început nu flirta, doar "construiam" o prietenie, apoi dupa o ieșeală amicală, multe multe conversații, ne-am apropiat mai mult și vorbeam zilnic, urmând ca într-o seară să facă "primul pas". Nu știu dacă povestea mea te-a ajutat cu ceva, dar sper sa fi luat câteva idei laughing Baftă! :*