| rzvarenevdeajutor27 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru pentru ceva important. Ieri seara am fost la o petrecere, unde a fost si o fata pe care nu o cunosc, dar era foarte frumoasa si foarte vesela de sine. Din cand in cand, eu ma uitam la ea cand dansa, iar ea se uita din cand in cand la mine, ne priveam in acelasi timp. Cand ne priveam ochi in ochi, efectiv mi se inmuiau picioarele.(poate pare ciudat, dar nu era de la bautura, pentru ca nu consum asa ceva ).Nu am avut curajul sa ii vorbesc, pentru ca nu am mai avut pana acum conversatii cu o fata si imi era frica, daca pot sa zic asa. Acum i-am dat cerere pe Facebook si as vrea sa incep o conversatie cu ea. Ma simt mai sigur pe mine pe Facebook, dar niciodata nu am mai tinut conversatii cu o fata.(sunt putin rusinos de fel si timid). As vrea sa incep o conversatie dar nu stiu cum sa o fac in cel mai bun mod. Nu as vrea sa dau gres, pentru ca, chiar imi place de ea. Astept niste raspunsuri

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ma simt mai sigur pe mine pe Facebook, dar niciodata nu am mai tinut conversatii cu o fata.( și timid).
Ma simt mai sigur pe mine pe Facebook, acolo unde ești sigur PE TINE, fiindcă atunci ești doar tu cu tine, și cu ceva poveste, vis din capul tău despre o fată, despre fete.
dar niciodata nu am mai tinut conversatii cu o fata. = care să fie vie în carne și oase în fața ta, lângă tine.
pentru că ești timid, adică ți-e teamă, adică ți-e frică fiindcă ea nu o să îți facă ceva rău ci fiindcă ți-e frică de ceea ce poate să se întâmple. De ce? pentru ca, chiar imi place de ea.
A-ha? Când începi conversația cu ea, crezi că ea este deosebită de tine? Crezi că ea nu simte înainte să caști gura că urmează să spui ceva deosebit? Crezi că ea nu vede, simte că este un băiat în fața ei căreia îi place de ea? Crezi că ea nu vrea să fie fericită?
Crezi că nu caută și ea un băiat? Așa că, orice ai spune, ea va înțelege că te intesează persoana ei din acest punct de vedere, că o placi. Așa că poți să spui orice, că ea va înțelege, și te va ajuta și ea. Tu vei spune ceva, ea va spune altceva. Despre orice.
Întâi saluți, salut, sal, servus, bună ziua. Ea își răspunde la salut. Apoi povestiți despre Facebook, unde v-ați cunoscut.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vorbeste ca un om normal cu ea

| Simpatic a răspuns:

Prietene cu siguranta vei da gres, nu stiu varsta ta dar oricum fata aia cu siguranta a mai vorbit cu baieti pana acum si pana te vei balbai tu acolo ea va mai vorbi cu 5 baieti tot pe FB.
Dar capul sus viata te formeaza din esecuri pana inveti cum merg lucrurile.
Un ex. pana sa inveti sa mergi bine pe bicicleta pirmesti cateva cazaturi nu? ei cam asa este si in viata.

| Plato a răspuns:

Prietene, avand aceeasi varsta si acelasi statut, chiar nu vad niciun motiv pentru care sa fii timid in fata ei. Daca ii scrii pe Facebook vei fi doar unul din zecile de pampalai fara personalitate care deja o dezgusta. In realitate, pritene, in realitate ii vorbesti. Nu conteaza ca esti timid, universul nu da doi bani pe timiditatea ta, cu rusinea mori de foame. Iti iei inima-n dinti si mergi, pur si simplu. Ce se poate intampla? Iti zic eu: absolut nimic rau.
Da-le naibii de retele de socializare, ca taica-tu, mosu-tau, crede-ma ca nu le-au gasit pe mama si bunica ta pe Facebook. Timp de mii de ani, s-au intamplat in realitate, fata in fata. Acum ne-am dat naibii toti, sau cum? Oamenii secolului 21 sunt asa amarati ca nu sunt in stare de o conversatie fata in fata? Hai, mai, da-o dracu de treaba. Esti barbat sau tufa? Timiditatea nu e o scuza. O lasi la intrare si, daca chiar ti-o trebuie, o recuperezi cand iesi, dupa ce i-ai vorbit deja.

| Ale5184 a răspuns:

Poti incepe prin a o intreba cum a fost la petrecerea aia, daca s -a distrat, poate aveti prieteni comuni ...de acolo conversatia ar trebui sa curga de la sine si sa dezbateti si alte teme

| alondrakiss a răspuns:

O poti aborda, scotandu-o la un suc.Sa vorbiti despre petrecerea la care ati fost.Ca vrei sa te cunosti mai bine cu ea.

| Plato a răspuns (pentru alondrakiss):

Prietene, mai da-l naibii de suc, ok? happy
Pe bune, trebuie sa fii un om ingrozitor de anost sa o inviti la un fking SUC, e cel mai basic lucru, cea mai banala si oribila invitatie, mi-a iesit pe gat cat am auzit "la suc". Gaseste fra si tu altceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Dar unde naiba s-o invite, direct in pat? Mare chestie sa iesi sa bei o cafea, un suc cu cineva. Zi niste idei mai bune.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu inteleg de unde ai scos patul. Dar vad ca faci parte din oamenii aia plictisitori, daca tot ce vezi e sucul.
Idk, pe marginea unui rau, a unui lac, sau ceva atractie ce are la el in oras, la un meci de orice, la o bruschetta, la un sushi, la disneyland, la un concert, la o activitate, locatie, parc, padure, la dracu, oriunde dar nu la suc ca toti plictisitii fara imaginatie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Da, pe marginea unui râu, eventual să mă și arunce în el, că știu eu cu ce psihopat ies din prima. Un meci? Cui ii pasă de meciurile voastre?
La un concert ai fost vreodată? Ce sa faci acolo, sa nu va auziti când vorbiti? Parc, că toți pedofilii, padure, da, foarte safe. Bănuiesc că ești genul care stă toată ziua la desene și la PC de ți se pare așa o chestie sucul ăsta, află că "suc" e o metaforă, poate sa fie și o cafea, și o bruschetă, semnifica doar "hai în oraș să vorbim și să ne cunoastem".
Intr-un loc safe. See vede că ești băiețel că nu te gândești la siguranță prima data. Ce fata ar ieși in pădure cu un tip pe care abia îl cunoaște? Ai creierul pe post de bibelou? N-am mai auzit așa ceva.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, m-am convins despre tine. Baftă la suc cu partenerul tau interesant si cu o imaginatie fantastică.
Am senzatia ca ti-as putea fi tată, dar imi place "băiețel", e in regulă.
Siguranță? Tu esti paranoică, fetițo. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Uite un tip interesant, pe gustul tău. Meci de basket, parc, alea-alea. Pare un băiat pe cinste.

https://www.facebook.com/839860223/posts/10162184481950224/?app=fbl

Nu e paranoia, e o chestie de siguranță, pe care un mascul cu creierul pe post de bibelou nu are cum să o înțeleagă. Cu câte fete ai ieșit tu în pădure la prima întâlnire? :D

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Toate suntem paranoice :))

acum 3 minute | NataliaNatyAr a răspuns:
De rahat.
Păi dacă vrei sa cunosti o fata unde sa o duci daca nu la un suc, cinema sau parc? La un viol in grup la cabana?

https://www.tpu.ro/......e-cel-mai/

Dacă aveai o imaginație fantastică te ducea capul să nu inviți o fată în pădure.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Am spus niste locatii random care sa nu fie "la suc", imi pare rau ca te ajuta capul doar sa te fixezi pe una. Nu inteleg de ce nu-ti vezi de treaba, n-are cine sa te scoata la un suc? De fapt, da, uitasem, cu cineva care te scoate la un suc vei fi la fel de plictisita. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Dacă ai primit vreun reproș că ai plictisit vreo fetița la suc, sa știi că nu locația era de vină.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai liniștită, n-am fost niciodata atat de lipsit de inspiratie.
Înțeleg ca poate tot la suc te-a scos si pe tine, probabil de aia imi tot scrii, ca te plictisești, evident.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

N-am timp sa ma plictisesc, persoanele interesante fac atmosfera oriunde. Dar corect, vorba cuiva de la cealalta intrebare, daca o duci direct in pat de ce s-o mai scoti la suc? laughing

| rzvarenevdeajutor27 explică:

Mai astept raspunsuri

| rzvarenevdeajutor27 explică:

Multumesc tuturor de raspunsuri! Am avut curaj si am inceput sa vorbesc cu ea pe messenger, si nici nu stiu cand a trecut timpul. I-am dat mesaj pe la 6-7 seara si cand m-am uitat la ceas era ora 23... Multumesc mult pentru sfaturi. Credeam inainte ca site-ul asta e un fel de fake, dar vad ca m-a ajutat. Multumesc tuturor. Nu pot sa va dau la toti o funda, sorry.