| Marrrii a întrebat:

Am nevoie de ajutor, eu ma inteleleg foarte bine cu un baiat si ne-am sarutat dar acum nu stiu ce sa fac pentru ca mai mult eu il bag in seama, imi trimit mesaje etc... si mai este o fata la mijloc si este vorba despre prietena mea, acum putin timp ei au fost impreuna si imi este frica ca el vrea sa se impace cu ea dar nu ii pot spune sa nu mai vorbeasca cu el pentru ca totusi suntem foarte bune prietene, si vreau sa ii indepartez fara sa isi dea seama si pe el sa il fac sa ma placa mai mult, ca sa putem fiii impreuna. Cum si ce sa fac? Fundita ce mai bun raspuns, restul voturi.

7 răspunsuri:
| zSchizophrenic a răspuns:

Eu zic sa lasi lucrurile sa decurga de la sine. Daca zici ca fata respectiva e cea mai buna prietena a ta, n-ar trebui sa te bagi intre ei, chiar daca tie-ti place de acel baiat.Te-ai gandit ca poate el o place pe ea? Ca e posibil sa te certi cu cea mai buna prietena pentru un baiat? Crezi ca se merita? Iti spun eu ca nu! Cum am mai spus, lasa lucrurile asa si vei vedea ca totul o sa se rezolve.Bafta!:*

| neutrino a răspuns:

Baiatul va alege fata care saruta cel mai bine, asa ca straduieste-te sa castigi competitia.

| Cristiann25 a răspuns:

Am o intrebare dar raspunde-mi sincer! Ce prietena esti tu? Zici ca sunteti bune prietene poate ea vrea sa se impace cu el te-ai gandit la asta? Urat din partea ta!

| Marrrii explică (pentru Cristiann25):

E mai complicat, nu pot sa stiu daca sunt o prietena buna sau rea dar stiu ce-mi doresc si eu vreau sa fiu cu el, si ori alege sa se indeparteze de el ori o fac eu. Dar sper sa nu fie nevoie pentru ca nu vreau sa o pierd nici pe ea dar nici pe el.

| Cristiann25 a răspuns (pentru Marrrii):

Clar nu ii esti prietena DELOC! In fine e problema ta nu stau eu sa te judec ca n-are rost! Nu pot sa-ti raspund la intrebarea ta pentru ca nu vreau sa fiu "complice" la rautatile tale!

| SeeDifference a răspuns:

Baiatul va alege fata pe care el o crede potrivita. Nu poti sa o dai la oparte, deoarece tu incercand sa o dai pe ea la o parte ea va incerca sa ii castige inima.
Ti-as propune sa ai grija de baiat nu de fata!

| raindrops a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi mai bine sa vorbesti cu el, sa aflii sentimentele lui fata de ea/de tine. Sa aflii daca vrea ceva serios cu tine din moment ce v-ati sarutat sau a fost doar o simpla joaca. Si daca el iti spune ca are sentimente pentru prietena ta, eu zic sa il/ii lasi in pace. Dragoste cu sila nu se poatewinking