| TheLiferRrR a întrebat:

Am nevoie de ajutor si stiu ca sfaturile voastre ma vor ajuta. Deci de cateva saptamani imi place de o colega complicata, dificila etc. nu am cuvinte sa spun cat de greu e cu ea. Recent i-am marturisit ca imi place de ea si apoi am intrebat-o daca ar vrea sa fie cu mine, nu am primit nici un raspuns. Dupa am mai insistant usor ca sa nu par obsedat. Again, nu am primit raspuns. Nu am mai vazut-o zilele astea deoarece incercand sa o protejez, fiind jignita de un alt coleg, mi-am rupt piciorul si acum sunt cu el in ghips. Nu pot da de ea, deoarece nu am id-ul ei (nu a vrut sa mi-l dea), nici numarul ei (nici pe asta nu a vrut sa mi-l dea). Inca ceva care mai complica lucrurile este ca celui mai bun prieten al meu i-a placut de ea mai de mult. Niste sfaturi va rog frumos? Cum pot sa ii arat ca imi pasa de ea etc... Repet (e foarte dificila). Astept sa ma dati pe spate!

2 răspunsuri:
| WTFSpRyTe a răspuns:

Buna.
Eu zic asteapta sa ti se scoata piciorul din ghips ca sa nu patesti altceva! Dupa aceea sa o aperi din nou, iar cand vrei sa o faci sa intealeaga ca, chiar o placi gasteste ceva in comun cu ea intai si apoi mai insista! Si mai spune-i si prietenului tau ca acum o placi tu si daca lui ii mai place de ea ii spui ca o sa vedeti ce o sa se intample!
Bafta!

| Miwako a răspuns:

Pai poate nu ti-a dat id-ul numarul etc..pentru ca a vrut sa iti arate ca e o fata care se lasa greu. Eu zic sa mai incerci, sa clarifici cu prietenul tau si sa ii zici ca tu ai ganduri serioase, si ar trebui sa ii imprtasesti si ei asta si sa iti de-a o sansa... oricum daca nu o va face in timp v-a regreta happy