| Marianela a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru vreau niste sfaturi va rog! Vara aceasta am avut o relatie de prietenie cu un baiat am hotarit sa-i dau papucii din cauza ca este egoist si dupa parerea mea este si vulgur din cite am inteles eu el ma placea dar sincer eu nu l-am placut niciodata cu adevarat, si am hotarit s-o rup cu el si inca dintr-un motiv eu am doar aproape 14 ani dupa parerea mea sunt cam mica si el a fost primul cu care am avut o relatie. Eu am hotarit ca pina la 15 ani si ceva sa nu mai am o relatie cu un baiat dar la o saptamana dupa asta pe mess mi-a scris un alt baiat si mi-a propus intilnire problema este ca atunci il placeam si eu un pic pentru ca il kunosteam de mult si vb regulat cu el pe mess imi placea comportamentul lui totul la el dar totusi l-am refuzat pentruka insemna sa nu respect ceia ce mi-am pus in gind eu ca sa astept pina la 15 ani dar lui i-am spus ca trebuie sa ma mai gindesc pentruka sunt mica insa el sustinea contrariul spunindumi ca ma place de mult si stia de fostul meu prieten, apropo ei sunt si colegi de clasa apoi a mai trecut ceva timp si el m-a intrebat iarasi deja eu il placeam mai mult dar totusi l-am refuzat din acelasi motiv mi-a zis s-a ma mai gindesc! Dar in scurt timp el a pus pe mes niste foto cu o fata pe care o prezenta drept iubita lui, m-am suparat rau atunci dar nu am discutat asta cu nimeni i-am lasat doar un comentariu la poza spunindui ca se potrivesc si in mesaje el mi-a scris ca adica m-as fi suparat pe el bla bla bla eu am raspuns ca nu dar inima mea spunea totusi altceva! Si de atunci il plac tot mai mult pe zi ce trece oare ce as putea sa fac? Vb si acum cu el regulat pe mess ba chiar uneori si pe skupe il vad si la scoala zilnik ba mai are si un frate care mii coleg si mereu imi povesteste despre el fara sa il intreb dar zilele astea mi-a zis ca fratele lui ma iubeste si inainte de imi prpune mie intilnire avea o prietena pe care a parasito pentru mine si nu regreta si ar parasio acum si pe asta daca i-as spune ca vreau sa fiu cu el. Eu sincer as vrea asta insa trebuie sa-mi respect decizia pina la capat si apoi nici nu sunt sigura ca el ma mai place! Va rog ajutati-ma spuneti-mi cum as putea sa aflu si sa fac in asa mod ca el sa inteleaga ga eu il plac; PS imi puteti oferi statusuri sau sfaturi cele mai bune si mai apropiate de povestea mea dau,, fundita,, promiit

Răspuns Câştigător
| Cristinaa_8611 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa discuti serios cu elhappy, si daca tii atat de mult la el sa uiti de decizia tahappy

bafta:*

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Problemele tale:
1. Tu nu ştii să scrii corect în limba română dar îţi trebuie iubiţi.
2. Ăla e un egoist vulgar dar tu de fapt stăteai cu el neplăcându-l niciodată ci doar aşa... la "vrăjeală" sau "la şto" cum ziceau băieţii din cartier de la mine acum 10 ani.
3. Relaţiile nu se trăiesc pe messenger ci în viaţa reală!
Salut!

| gigiro a răspuns:

Daca-ti place de el, uita de promisiunea pe care ti-ai impus-o singura.Numai,nu-ti pierde capul!

| Kylexy a răspuns:

Uita de promisiunea pe care tiai impuso singura ca dragostea e ceva foarte frumos si daca te iubeste baiatul ala pe tine cu adevarat nu ai sa regreti nici o secunda ca nu tiai indeplinit promisiunea Mult noroc

| MsdfdsSeArde a răspuns:

Dupa parerea mea... cel mai bine in dragoste e sa-ti urmezi inima si nimic altceva. Adica sunt persoane care ar da orice sa fie in locul tau (adica sa aiba atatea cereri de prietenie). si pe langa faptul ca nu esti deloc mica sa ai un iubit.Deci cel mai bine e sa iti urmezi inima.
Sper ca te'am ajutat :*. Mul succeswinking. by3

| love4u_2128 a răspuns:

Sfatul meu e sa incerci sa lasi un pic orgoliul la o parte, incearca sa ii dai o sansa in care sa il lasi pe el sa iti dovedeasca ca tine la tinewinking o sa vezi ca o sa mearga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand lasa iubitii la varsta asta si mai bine te mai duci pe la scoala.

| geoo4 a răspuns:

Cel mai bie ar fi sa discuti serios cu el. In primul rand ar trebui sa ii dai o sansa sa iti dovedeasca ca te place asa cum sustine si totodata sa ii precizezi ca ai facut o intelegere cu tine insati de a nu avea o relatie cu un baiat asa de repede. Daca va intelege asta si va avea rabdare cu tine vei sti ca lucrurile merg pe drumul cel bun.
Bafta:*