| MironGeorge a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi si aici sper sa imi raspunda doar cei care stiu exact ce spun si cei care trec prin ce trec si eu.Asa...am sa trec la subiect.Am 17 ani iar prietena mea are 15 ani.Stam impreuna de 5 luni si ne simtim prefect impreuna. Tin sa specific ca amandoi suntem virgini.Eu ca baiat simt nevoia de contact sexual...banuiesc ca stiti cum este.Pe zi ce trece imi este mai greu.Am adus in discutie treaba asta de mai multe ori iar ea a zis ca este de acord. Dar cand vine acea zi incearca si evita subiectul acesta.Cand vine la mine facem doar dragose si petting, nimic mai mult.Am nevoie de niste sfaturi.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Eu zic sa te multumesti cu ce e pregatita ea sa ofere. La 15 ani nu e bine sa inceapa sa aiba contacte vaginale, deoarece ii creste semnificativ riscul de a face cancer de col uterin. E bine sa inceapa pe la 17-18 ani, și tu să ai răbdare cu ea. Dacă e ok cu asta îți poate satisface nevoile sexuale prin masturbare sau sex oral, la fel și tu. Dar dacă o iubești precum spui, mai las-o până ți-o cere ea!

6 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Probabil a fost de acord doar ca tu sa nu te Simti aiurea, dar nu cred ca vrea sa o faceti.Este mica! Mai asteapta.Sigur ca te place, dar poate ca nu este pregatita sa faca acest pas!

| RawrLexa a răspuns:

Conteaza de ct timp sunteti impreuna. Eu sunt in aceeasi relatie eu am 15 prietenu 17, el nu imi este virgin da ma intelege, si nu vrea sa-mi faaca rau... deci nu vrea sa facem dragoste! Eu zic sa te multumesti ca accepta sa face`ti petting. :-)! Daca aveti o relatie de macar un an atunci ar trebui sa vb serios. eu zic s-o lasi mai moale!

| RaZ4Ing a răspuns:

Paii... pot sa spun ca stiu cum te simti prietene. pai uite cum faci. daca tu esti excitat. intreab-o cevade genul acesta "esti excitata?" si ea cu siguranta iti va raspunde "da". si o vei intreba "vrei sa facem ce ne-am propus pana la urma?" si ea "nu va zice cred ca nimic sau o va ocoli" si tu sa ii spui asa "cred ca acum suntem amandoi pregatiti si simtim asta. hai sa o facem... " si sa imi spui reactia ei. imi dai un PM te rog. Mersi! bafta multa

| alessia a răspuns:

Buna! Pai ce sa spun.Totusi ea are 15 ani, poate a zis ca e de acord doar ca sa nu te supere thinking sau sa te faca sa te simti aiurea. Parerea mea e ca inca nu e pregatita sa isi inceapa viata sexualahappy. Cand o sa aiba mai multa incredere in ea, se va intampla, stai linistit`!

Bafta!

| Ardeleanu_Floryn_2000 a răspuns:

Salut MironGeorge! Ceea ce ai scris tu este foarte legat de povestea mea dar si a multor altora! Sfatul meu personal e sa astepti cand e prietena pregatita, sau cand va avea o varsa de 18+.

| MironGeorge explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri!