| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. Aseara am facut sex cu iubita mea. A mers totul bine si frumos, am terminat amandoi, asta insemnand ca am ejaculat, iar apoi am mai stat putin si voiam sa ne mai jucam. M-am dus la baie sa ma spal pe maini si sa imi spal penisul, si pe urma m-am sters cu un prosop. Ne-am "jucat" mai mult si mi-am luat putin cu panica pentru ca mi-e frica sa nu fi ramas ceva pe mana sau mai stiu eu ce. De asemenea, am introdus si penisul in vaginul ei. Am folosit prezervativ in ambele dati, deci teoretic ar trebui sa nu se intample nimic. Teoretic, prietenei mele urmeaza sa ii vina in doua zile. Exista vreo sansa sa ramana insarcinata? Cam stau cu morcovul in fund cu tot cu iepure. Mersi frumos!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclul menstrual al iubitei tale este de tip regulat si de obicei menstruatia porneste mereu la data la care a fost calculata/prevazuta, sau cu o diferenta de +/-1 zi, dar nu mai mare de maxim 2 zile, in acel caz pot fi stabilite cu suficient de multa precizie ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual. Ultimele 9-10 zile reprezinta PERIOADA INFERTILITATII ABSOLUTE, cea in care formarea sarcinii este in proportie de 99, 99% IMPOSIBILA chiar si daca sperma ajunge in vagin. Fiindca actele sexuale au fost intretinute dupa afirmatia ta ''Teoretic, prietenei mele urmeaza sa ii vina in doua zile.'' cu circa 2-3-4 zile inainte de ziua de pornire a menstruatiei, rezulta ca sexula fost intretinut in perioada 100% INFERTILA a actualului ciclu menstrual si in consecinta si in acest acest caz chiar si daca sperma a ajuns in vagin intentionat sau din greseala, formarea sarcinii devine in proportie de peste 99, 99% IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| RazaDS a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos! Multa sanatate si d-voastra!

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă vreți copii, faceți sex fără prezervativ, și doar în zilele ei fertile!
Așa cum ai încercat acum n-o să reușești!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata, iubita ta nu poate sa ramana gravida.

| Donsavas a răspuns:

Nu,stai linistit si chiar daca se intampla, nu e nimic ce nu se poate rezolva. Cand faci sex trebuie sa fi constient si de riscul asta. Fii mai atent si simte te Bine!

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu sunt motive de ingrijorare mai ales ca v ati si protejat de fiecare data. Sanse nule sa fi ramas gravida.

| Ridiculiza a răspuns:

Nu are cum sa ramana stai linistit