| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de putin ajutor :/
Imi place de o fata de aceiasi varsta cu mine, pe care o cunosc de la gradinita. Suntem la scoli diferite si abia acum cateva luni am recunoscut-o (nu o mai vazusem de vreo 7-8 ani). Tocmai am terminat amandoi clasa a VII-a si dam la acelasi liceu, dar eu nu prea stiu cum sa-i zic ca o plac (mi-e sa nu rada sau ceva de genu, pt ca eu sunt cam timid). Dau funda pt cel mai bun raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| Painkeeper a răspuns:

Fetele au nevoie de umor, gesturi de cavalerism (gentleman), romantism, etc. Intre timp o s-o faci sa te placa, apoi sa ii spui. Nu te grabi! Daca te supara cu ceva sa o iersti, e de la indragosteala! :X

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este obligatia baiatului de a cuceri o fata si de a deschide primul gura. Daca iti este teama sa-ti asumi aceste resposabilitati, cu riscurile de rigoare, atunci stai de-o parte pana vine altul care are curaj.

| 7639781254 a răspuns:

Pai vorbeste cu ea si fa-o pe ea sa te placa. Abia atunci e timpul sa-i spui ce simti.

| Ivan_Ana_1995 a răspuns:

Daca iti este teama sa ii zici ca o placi poartate in continuare frumos cu ea, si cand ii va fi greu sa fii acolo pentru ea. Cand va veni momentul potrivit si vei simtii ca vei putea sa ii zici ca o placi atunci va fi mult mai bine pentru ca sentimentul ar putea fi reciproc happy

| Karina93 a răspuns:

Daca placi o fata trebuie sa i-o spui in fata e in codul nescris al fetelr dar daca tie rusine atunci fa-o pe ea sa-si dea seama singura cu povestea am un prieten care...