| Dina2306 a întrebat:

Hei.

Cunosc un tip care se face sa fie cu mine in aceeasi clasa la liceu, si care ma cam place (stiu de la cea mai buna prietena a lui), dar faza e ca el e timid. La inceput nu mi-a prea pasat, pentru ca nu il prea cunosteam si credeam ca e doar la vrajeala toata treaba. Acum, insa stand cu el si discutand, vazand cate avem in comun, a inceput sa-mi cam placa si mie si sa incep sa tin la el. >:". Am vorbit cu cea mai buna prietena a lui care se face a fi si una dintre prietenele mele bune si ea mi-a zis ca eu ar trebui sa fac primul pas, pentru ca el e timid si e pacat stiind ca amandoi de placem si ne potrivim, dar faza e ca. bine nu ma deranjeaza faptul ca eu eventual as fi nevoita sa fac primul pas. nu vreau sa par o disperata invitandu-l in oras sau sa vina la un concert al unei formatii care ne place. sau etc etc.

Am nevoie de cateva sfaturi. happy

Răspuns Câştigător
| Loreley07 a răspuns:

Nu este nimic ciudat in faptul ca-l inviti undeva. Poti renunta degajata la aceste complexe ale societatii daca intelegi ce vreau sa spun. El daca te place asa cum zici tu nu o sa creada nimic, doar va fi incantat de propunerea ta. Parerea mea este ca trebuie sa indraznesti decat sa regreti mai tarziu. Pana la urma cine spune ca el trebuie sa faca primul pas? Si noi suntem fiinte, si noi avem sentimente, nu trebuie sa asteptam niciun fat frumos pe-un cal alb.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Loreley07):

Perfect de acord.

2 răspunsuri:
| MeddyMaddy a răspuns:

Atata timp cat ai mai vorbit cu el ii poti propune in una din conversatiile voastre