| spy99 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns rapid si sigur. Ieri, am facut dragoste cu prietena mea, iar astazi i.a venit ciclu. Cand am facut dragoste(ne protejat), este posibil 50%ca mi.am dat drumul in ea 50% ca nu. Are vre.un risc sa ramana insarcinata? Va rog mult sa-mi spuneti.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este determinat si stabilit atat prin cercetari stiintifice cat si prin experimente medicale, ca in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual, adica in perioada zilelor de dinainte de ziua de menstruatie, NU poate exista un OVUL VIABIL in uter. In consecinta in urma unui sex intretinut in aceste ultime 9-10 zile ale ciclului menstrual si mai ales daca sexul este intretinut cu 1 zi inainte de data calculata de pornire a menstruatiei, chiar si daca nu ati fi folosit prezervativul si toata sperma ar fi fost ejaculata intentionat in vagin, formarea unei sarcini ar fi devenit IMPOSIBILA, fiindca cu 9-10 zile inainte de pornirea menstruatiei in uter nu poate exista un OVUL VIABIL care este strict necesar formarii unei sarcini. Argumentul principal in privinta IMPOSIBILITATII de a exista o sarcina, o reprezinta insasi menstruatia care s-a pornit deja. Se considera ca intotdeauna producerea menstruatiei reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99%, in ciclul menstrual anterior nu s-a produs fecundarea ovulului si din acest motiv se elimina din uter sub forma de menstra ENDOMETRUL imbatranit si degenerat devenit inutil. In consecinta este IMPOSIBIL sa se produca o sarcina. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce tare e asta "este posibil 50%ca mi.am dat drumul in ea 50% ca nu"

adica tu nici nu stii ce faci in pat?

| spy99 explică (pentru suntserios):

"Am scos.o" chiar inainte cu mai putin de o secunda de momentul ejacularii.

| Emilian65 a răspuns:

Daca i-a venit ciclul menstrual, nu poate sa fi ramas gravida.

| Carrie1 a răspuns:

Insarcinata poate ramane doar atunci cand e in perioada fertila a lunii, iar aceasta nu e nicidecum cu o zi inainte de menstruatie.

| PunkGirl030 a răspuns:

Nu! Deoare ce i-a venit menstruatia dar data viitore ca vaceti dragoste protejatwinking