| ok47 a întrebat:

Azi dimineata am facut sex cu prietena mea si nu sunt sigur daca mi-am dat sau nu drumul in ea..cand mi-am scos penisul era "moale"..ieri i s-a oprit ciclu si stiu ca abia dupa 3 zile se poate produce ceva. puteti sa-mi spuneti daca exista vreo sansa sa ramana insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Tynnna a răspuns:

Aha...cunosc situatia. Daca e sa te iei dupa mine, nu-ti face griji, nu era pentru ca ai ejaculat (vorba lui mona, imposibil sa nu fi simtit ceva). poate sa fie oboseala, daca zici ca nu ai dormit, plictiseala care apare la un moment dat in timpul actului, sau chiar caldura. Daca "terminasesi" probabil nu iti reveneai asa repede..stii tu. Si pe bune, sunt sanse mici ca asa curand dupa terminarea menstruatiei sa ramana. Si testul de sarcina dupa 2 saptamani sau chiar 10 zile, nu strica.winking

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Am si eu o intrebare pentru tine: Esti pregatit sa fii tata? Dar ea este pregatita sa fie mama?
"Sex is fun", dar nu uitati de responsabilitate. Daca furi, te poti astepta sa fii prins si sa intri la inchisoare, daca faci sex, de ce nu te astepti si la consecinte?

| ok47 explică (pentru Zenithf):

Nimeni nu este pregatit sa devina parinte..nu am varsta necesara pentru asa ceva..si da, iti dau dreptate happy

| mona a răspuns:

Eu cred ca nu te ai terminat[imposibil sa nu fi simtit asta daca era asa] si daca l ai scos moale asta poate sa insemne si ca,, ti a murit,, in timpul actului si chiar daca ma insel in tot ce am spus, sansele sunt mici ca ea sa ramana insarcinata

| ok47 explică (pentru mona):

Asta cred si eu..sunt nedormit de cateva zile si nu prea am avut cine stie ce chef.dar eu stiu ca abia dupa 3 zile de terminarea ciclului exista probabilitatea sa ramai insarcinata.

| Tynnna a răspuns:

Sanse sunt sa ramana insarcinata, dar nu foarte mari, mai ales daca nu i s-a oprit ieri chiar de tot, ci ii mai curge cate o picatura abia sesizabila (cum se intampla de obicei). Parerea mea este ca ati scapat de data asta, insa trebuie mai multa atentie si control data viitoare.winking

| ok47 explică (pentru Tynnna):

Sa dea dumnezeu sa scap..sincer nu cred ca mi-am dat drumu dar nu vreau sa merg pe credibilitate..cand mi-am scos penisul era moale.dar s-a "intarit" imediat..chiar nu stiu ce sa spun

| Tynnna a răspuns (pentru ok47):

Aha...cunosc situatia. Daca e sa te iei dupa mine, nu-ti face griji, nu era pentru ca ai ejaculat (vorba lui mona, imposibil sa nu fi simtit ceva). poate sa fie oboseala, daca zici ca nu ai dormit, plictiseala care apare la un moment dat in timpul actului, sau chiar caldura. Daca "terminasesi" probabil nu iti reveneai asa repede..stii tu. Si pe bune, sunt sanse mici ca asa curand dupa terminarea menstruatiei sa ramana. Si testul de sarcina dupa 2 saptamani sau chiar 10 zile, nu strica.winking

| DaniAdrian a răspuns:

Pai spune-i sa faca un test de sarcina sau sa se duca la ginecolog.

| InvincibleRKO a răspuns:

In prima zi dupa oprirea ciclului ovulele sunt mult prea "cruzi" ca sa fie "prinse" de catre spermatozoizi. Se prea poate doar sa ti se fi oprit erectia fara vreo finalizare... Vedeti daca luna urmatoare ii intarzie ciclul, si peste vreo 2-3 saptamani faceti un test de sarcina ca sa fiti siguri tongue

| Alina190 a răspuns:

Eu zic ca nu a ramas insarcinata pentru ca nu era in perioada fertila. Mult succes!