| losseru a întrebat:

Salut,TPU! Am nevoie rapida de un raspuns!
Am fost de marti pana azi la o cabana intre munti cu cativa prieteni.In prima seara m-am hotarat sa o intreb pe cea mai buna prietena a mea(ne cunoastem de vreo 8/9 ani) daca vrea sa fim mai mult decat prieteni.Ea m-a refuzat crezand ca o sa ne stricam prietenia...A 2-a zi era dupa cel mai bun prieten al meu, iar asta m-a enervat la culme.A 3-a zi la fel.Acum cand am venit am mers la un concert, chiar in seara asta, iar ea mi-a spus ca trebuie sa vorbim.Am vorbit pe mess(i-am propus sa vorbim fata in fata dar nu a vrut) vreo 2 ore, apoi, ea a vrut sa fim iar cei mai buni prieteni.Prima data am refuzat, apoi cand am aflat ce se petrece am spus ca totusi hai sa o iert ca no.Nu suportam sa o vad suparata, cine stie ce statea sa faca. Apoi am sunat-o ca sa o linistesc, iar ea plangea in "hohote".Am vorbit vreo 20 de minute, iar apoi m-am hotarat sa va intreb ce-i de facut...

Răspuns Câştigător
| NnDWtf a răspuns:

Spune-i sa se calmeze pentru ca nu degeaba esti prietenul ei de 8-9 ani, o sa ramai langa ea orice ar fi, chiar daca pentru o perioada de timp o sa iti fie greu daca ea ar fi impreuna cu cineva. spune-i ca o intelegi, ca stii ca se gandeste ca acum nu o sa mai puteti fi la fel, dar linisteste-o, spune-i ca o sa incerci sa nu fie asa.

17 răspunsuri:
| αɴι28 a răspuns:

Iti dau doua palme, te trezesti, o fost doar un vis.

| NnDWtf a răspuns:

Nu inteleg, ce-i de facut in legatura cu ce? Ea e cu prietenul tau? Care e faza cu "am aflat ce se petrece"? Ce se petrece?!

| losseru explică (pentru NnDWtf):

Ce sa-i fac ca sa o linistesc? Nu suport sa aud sau sa vad pe cineva ca plange. Poate ii trece ceva prin cap acum mai ales ca e singura acasa.Raspunde te rog repede am nevoie de ajutor...

| losseru explică (pentru NnDWtf):

Sa.i dau la cioc de tarfa.la 13 ani eram in limba dupa ea si acum la 16 am aflat ca o lua in bot in baia din club la balu bobocilor.

| NnDWtf a răspuns (pentru losseru):

Spune-i sa se calmeze pentru ca nu degeaba esti prietenul ei de 8-9 ani, o sa ramai langa ea orice ar fi, chiar daca pentru o perioada de timp o sa iti fie greu daca ea ar fi impreuna cu cineva. spune-i ca o intelegi, ca stii ca se gandeste ca acum nu o sa mai puteti fi la fel, dar linisteste-o, spune-i ca o sa incerci sa nu fie asa.

| Antyss08 a răspuns:

Deci ai clădit o prietenie de 8/9 ani și acum pe cale de dărămare, auch...
Păi dă-ți două palme respiră adânc și du-te persona să-ți ceri iertare de dragul prieteniei ce ați clădit-o

| NnDWtf a răspuns (pentru Antyss08):

Shit happens dude. Poate a fost sigur ca si ea e atrasa de el.
Mai bine asa decat sa fii prieten cu cineva 13 ani si sa-i arzi prietena apoi sa-ti para rau ca nu mai vorbeste cu tine, eh?

| losseru explică (pentru NnDWtf):

E totul bine, acum sunt sigur ca e totul bine, multumesc pentru ajutor la toti, maine o sa va dau o fundita, multumesc mult pentru ajutor si inca o data multumesc pentru ajutor!

| losseru explică (pentru losseru):

Noapte buna!

| Antyss08 a răspuns:

Poveste bună pentru telenovele...

| elComandantee a răspuns:

Ideea e că relaţiile între prieteni nu merg. Dacă vrei o relaţie de lungă durată cu o fată întâi deveniţi iubiţi şi abia după aia, în acelaşi timp, deveniţi prieteni.

| OlariuRox a răspuns:

Are dreptate, daca ajungeti din cei mai buni prieteni iubiti dupa ce ajungeti sa va despartiti prietenia care va lega va disparea, si eu sunt in aceas situatie gadul despartiri va destrama si prietenia veche de 11 ani dintre noi.

| AwesomeKiss a răspuns:

Frate nu stiu ce sa spun dar poate exista sanse ca ea sa fie cu tine

| NnDWtf a răspuns (pentru AwesomeKiss):

Da, dar asta ar insemna sa o "forteze psihologic" si nu e ok.
Explicatie: De 8-9 ani e prietena apropiata cu losserul => e atasata de el, a devenit o obisnuinta.
Daca el dispare brusc, intervine senzatia ca ii lipseste si totodata intrebarea "il iubesc?".
Voila.

| losseru explică (pentru NnDWtf):

Deocamdata e bine, s-a mai linistit, sper sa ramana asa pana maine.Acum ii pare rau ca nu am vorbit fata in fata...

| NnDWtf a răspuns (pentru losseru):

Daca nu stati departe unul de alta, puteti sa iesiti afara sa vorbiti, la o tigare ceva. o linistesti mai mult daca vorbiti fata in fata.
Nu te culca daca vrei sa te apropii de ea, ramai cu ea, vorbeste cu ea la telefon, intreab-o cum se simte, daca mai vrea sa stai cu ea la telefon (in caz ca nu iese afara la ora asta).