| Buniculfericit a întrebat:

Am o chestie careia nu-i pot da de capat.
Sa incep. De vreo 2 saptamani vorbesc pe Facebook cu o fata din clasa vecina noua. Pe Facebook vorbim mult si bine, dar nu asta e problema. Problema e ca nu stiu cum sa ma bag in vorba cu ea in viata reala, mai ales ca nu prea cunosc lume din clasa ei si ca tot timpul cand o vad e cu prietenele ei. Ideea e ca sunt 100% ca ma place, dar e timida ca mine. Dati-mi va rog niste sfaturi despre cum sa ma bag in seama in viata reala cu ea, fiindca eu nu stiu cum.
Multumesc.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invit-o afara pe Facebook.

| AndreeaStar33 a răspuns:

Dai sms si spune-i sa vina la o intalnire la un suc singura sa va plimbati si apoi totul vine de la sine!

| Buniculfericit explică:

Am uitat sa mentionez ca nu stam in aceeasi localitate.

| Seler_Gabriel_1980 a răspuns (pentru Buniculfericit):

Faza e cam nasoala daaaar poti sa ii ceri nr de tel sa incepeti sa si vb etc si dupa incerci sa o convingi sa iesiti in curtea scolii intre 4 ochi si să discutați de sentimente si toate. Sper ca te-am ajutat