| Tony998 a întrebat:

Am o dilema care ma apasa, vreau raspunsuri serioase. Sunt intr-o relatie de 4 luni, cu o fata de la mine din liceu. Problema e ca fostul ei iubit e tot aici in liceu. A fost impreuna cu el un an. Cand imi vorbeste despre fosta ei relatie, mereu imi zice ca a suferit si ca doar ea a tras pentru relatie. Dar in acelasi timp poarta raca cu iubita fostului. In mintea mea este ca nu a trecut peste (si sper sa fie doar in mintea mea). Ce ziceti?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa un pact cu fata: sa nu mai pomeniti nici unul de "fostii" vostri, ca nu mai face sens, sa-i aduceti in discutia voastra.
Despre morti, numai de bine, asa ca, lasati-i in pace si traiti prezentul, ca sa fiti fericiti.

| Ely1234567 a răspuns:

Dacă nu a trecut peste asta tu poți sa o faci sa treacă...cu gesturi frumoase și cu răbdare din partea ta o sa treaca peste happy

| logician a răspuns:

Este doar in capul tau...treat her better than her ex and she will love u forever

| logician a răspuns (pentru logician):

Funda

| SG1995 a răspuns (pentru logician):

Not forever, but she will love him