| IloveSumme a întrebat:

Buna
As dori o parere.
Am o relatie noua de aproximativ 3 luni de zile, relatie care in prezent functioneaza foarte bine. Doar ca mi se par ca lucrurile merg prea bine, prea repede, prea "dubios" laughing

Si anume, el cand m-a cunoscut pe mine, tocmai se despartise de fosta iubita. A rupt contactul total cu ea cand s-a combinat cu mine ( nu stiu din ce motive, nu pot sa spun ca eu sunt motivul, pentru ca stiu ca se certau mai mereu si ca ea oricum isi dorea despartirea), in fine. Ideea e ca el mai mereu imi povesteste despre ea, isi mai aduce el aminte cate ceva, si eu ii povestesc despre fostele relatii, insa parca nu ca el. El spune ca imi povesteste ca sa vad prin ce a trecut in realtiile anterioare. Cu mine se comporta foarte frumos, desi avem doar 3 luni, de 2 luni dormim in fiecare seara impreuna ( ba la el, ba la mine), imi vorbeste despre faptul ca in viitor, peste un an poate, iar place sa ne mutam impreuna, imi spune mereu cat de mult apreciaza ca sunt dulce si ca am grija de el,ne facem planuri de vacanta impreuna, insa nu stiu. Mi se pare atat de frumos, nu vreau sa ma mir, ci chiar imi doresc o relatie frumoasa cu acest om, insa imi apare in gand ideea ca el ar face toate astea sa o uite pe fosta, si poate si ca din aceasta cauza tine neaparat sa stam impreuna. Ce credeti, ca e doar ideea unde femei ( poate nebune laughing ) care a fost foarte ranita la viata ei, sau e posibil ca intr-un timp atat de scurt sa ai deja ganduri atat de serioase cu cineva? happy
Multumesc!

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Hello happy

Eu cred ca ar trebui sa te bucuri de prezent si sa lasi gandurile negre pentru atunci cand e cazul.
Incredere oarba nu poti sa ai in nimeni, dar nici sa stai cu gandul ca o sa-ti graseasca toata lumea nu e ok.
Cred ca orice e posibil, in dragoste, cel putin happy
Succes in noua relatie.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ar vrea să se mute cu tine doar ca să își uite „fos(t)a", atunci nu ar spune că așteaptă un an pentru asta!

| Hammurabi a răspuns:

Te-aș sfătui să mai ai răbdare. Trei luni e destul de puțin și e prea repede să tragi concluzii. Lasă să mai treacă timpul, să aveți situații de viață bune, rele, împreună, să vezi cum reacționează. Dacă totul va fi la fel de frumos și peste 10 luni, probabil ai tras lozul câștigător.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Lucrurile merg prea bine"Si asta e ceva rau? Sunt doar 3 luni, e prea devreme ca sa incerci sa gasesti motive ascunse.

Răspuns utilizator avertizat
| Wehrsi a răspuns:

Buna. In primele luni de relatie oamenii mereu sunt foarte, dar chiar foarte atenti. Asa a fost si relatia mea la inceput, in prezent ajungand la 3 ani. Daca s-a ajuns la 3 luni nu cred ca ai avea de ce sa-ti faci griji. Poate face toate astea, deoarece a suferit mult in relatia precedenta si vrea sa treaca peste toate lucrurile aceastea bucurandu-se de timpul petrecut cu tine, incercand sa te faca sa te simti iubita, pentru a nu trece prin ce a trecut el. Eu spun sa ai mai multa incredere si sa il intelegi. Despartitrile niciodata nu vor fi usoare si e nevoie de mult timp sa uiti pe cineva la care ai tinut. Si inca ceva. Poate eu iti spun cum cred ca este, dar singura persoana care isi poate da seama cu adevarat ce se intampla esti tu.

| tCOCOc a răspuns:

Bunăăă, părerea mea e să mai aștepți puțin, 3 luni zic că e destul de puțintel, dar îți zic o chestie.Eu cred că se poartă așa minunat pentru că poate fosta lui nu avea grijă de el, poate era indiferentă cu el și nu îi oferea atenție, poate se purta urât cu el și poate de aceea acum se bucură că a întâlnit pe cineva care îl face să se simtă cu adevărat iubit.
Așa am fost și eu cu iubitul meu la început, stătea cu mine nonstop a avut o groază de iubite dar cu biciuna nu a stat mai mult de o luna, iar eu nu știam cum să vorbesc cu el nici cum să mă sărut pentru că el era primul meu iubit, și se purta super bine mă conducea mereu acasă chiar dacă el avea peobleme nușt pe unde, nu mă lăsa deloc să plec singură, și se uita după mine până intram în casă după pleca și el, și mie mi se părea puțin ciudat recunosc laughing) iar acum avem 10 luni și ne merge la fel de bine, deci nu cred că e dubios, cred că doar se bucură că a întâlnit în sfârșit pe cineva care îl iubește cu adevărat probabil și se simte foarte bine în prezența ta.
Mergi înainte și vezi unde vă duce dragostea, baftăă pupici :***