| Drap2040 a întrebat:

Am o dilema, de cateva luni vorbesc cu o fata. Ea recent s-a despartit de un baiat, pentru ca el crede ca nu ii da atentie, si ea tot incearca sa se inpace cu el. Ce as putea face sa o fac sa inteleaga ca mai sunt si alti baieti in afara de el? Tin sa mentionez ca de curand am inceput sa o plac, si nu stiu daca dupa ce o sa treaca peste sa o intreb daca si ea ma place.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Atata timp cat ea incearca sa-l recastige pe el inappoi nu se va uita la un alt baiat.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ea ii da cata atentie simte,iar el simte ca vrea mai multa atentie.
Ea,ca sa tina relatia,trebuie sa faca un compromis,sa-i de-a mai multa atentie,chiar daca nu simte ( cand iti e dor de cineva,sau vrei sa vezi ce face,sau pur si simplu vrei sa iti petreci timpul cu acea persoana,o cauti).

Dar,ce am zis mai sus nu e valabil daca ea de exemplu,nu-i poate acorda mai multa atentie ca evident,mai are si alte lucruri in viata de care trebuie sa aiba grija, nu doar de el.
Poate are scoala,servici, are anumite hobby-uri ( sa citeasca, sa faca sport, etc ) iar astea necesita si ele timp si atentie.
Plus ca poate mai vrea sa vorbeasca sau sa iasa prin oras cu amicele.

Nu ai ce sa-i zici sa o faci sa nu mai simta pentru acel baiat, nu poti sa-i oferi argumente logice care sa o faca fie indiferenta fata de acel baiat.Il cunoaste mai bine ca tine in plus.

Iti pierzi timpul dupa parerea mea,o sa fii tipul la care o sa se duca ea sa-i planga pe umar,un amic, nimic mai mult.
Dar e si o sansa,mica,ca dupa ce renunta la ideea de a fii cu el,sa fie atrasa de tine ( pana acum vad ca nu functioneaza, dar eu stiu, mai o rugaciune, mai una alta, poate cine stie. )

Multa bafta.

| moradu93 a răspuns:

Un raspuns pe scurt care sa iti formeze o idee despre situatia in care te afli: Esti in friendzone si pe langa asta esti de asemenea folosit ca suport emotional; Nu ti-ar marturisi asemenea lucruri tie in calitate de barbat/baiat daca ar fi interesata de tine ca potential partener. Iti recomand sa nu te mai preocupi de problemele ei si sa nu ii mai dai atentie- in final tu vei avea de suferit, mai ales daca ai si inceput sa o placi.