| th0xik candy a întrebat:

Decilaughing Povestea:Am o colega cu care nu prea m-am inteles bine mereu si de cateva luni ne-am dat seama ca din cauza unei prietene comune ne certam mereu nah acum nu mai vorbim nici una cu acea fata si ne intelegem super bine ea iese pe afara cu mai multi si printre care e si un baiat pe care il place ea foarte mult dar il cam plac toate fetele cu care iese si imi povestea mereu ce facea pe afara cu el si eu ii dadeam sfaturi odata s-a decis sa ma ia si pe mine pe afara si a inceput sa imi placa si mie de acel baiat straight face acum eu nu mai ies din cauza ca m-am certat cu o fata din anturaj si sincera sa fiu nu vreau sa am probleme... dar oricum am iesit cu ei vreo 5 zile si mi-au spus niste fete ca lui i-ar placea de mine :X dar nu stiu acum ca nu mai ies afara cred ca o sa ma uite sad si nici colegei mele nu i-am spus ca imi place de el pentru ca nu ar suporta asta si ar suferi foarte mult el e genul de baiat care incearca mai multe fete pana sa ajunga sa stea doar cu una si ea crede ca a fost doar o simpla incercare. eu inca o ajut cu sfaturi insa nu stiu cum sa fac sa ies iar afara cu ei pentru ca mi-e dor de el am numarul lui de telefon pentru ca el mi la cerut pe al meu dar nu m-a sunat niciodata si nu stiu daca o s-o faca. Ce as putea sa fac sa ies din nou afara? Tin sa mentionez ca i-am spus colegei mele ca vreau sa mai ies dar ea nu vrea sa ma mai ia pentru ca a aflat ca lui ii placea de minestraight face

5 răspunsuri:
| βǿβǿ a răspuns:

Pai, suna`l tu daca el nu te suna
vorbiti...

si poate iesiti doar voi2 happy

eu iti urez succeshappy

| Dakota a răspuns:

Ce pot sa zic. daca tii la prietena ta incearca sa l tratezi cu indiferenta... si ea poate se apropie de el si iese ceva :X dragut happy

| th0xik candy explică:

@flor : sa stii ca nu prea am curaj sa il sun eu chiar daca eram amici si in al doilea rand stiu ca nu e bine ce a facut prietena mea dar nu vreau sa ma mai cert cu ea ca inainte si de aia mai las de la mine ca daca era puteam sa ii zic vreo cateva in legatura cu asta straight face

| th0xik candy explică:

@Dakota : sincera sa fiu chiar asta aveam in gand pentru ca nu vroiam sa o fac sa sufere pe prietena mea dar si eu il plac si nu stiu... dar si prietena mea mi-a cam zis cum sa ma port cu el adica mai urat ca sa nu ma mai placa si el si-a dat seama si s-a suparat pe eastraight face si eu ar fi trebuit sa ma bucur ca nu mai are ea sanse dar nu m-am bucurat absolut delocsad

| flor_4630 a răspuns:

Daca ai putea cumva sa-i iei id-ul ti-ar fi mult mai usor sa vb cu el.Tu vrei sa iesi cu gasca pentru prietenii tai sau pentru el?
De ce nu te intalnesti numai cu el? Daca nu-i poti afla id-ul il poti suna.De ce nu? Doar sunteti amici, nu? Cat despre prietena ta, nu stiu cat de prietena iti este. Daca ti-ar fi cu adevarat prietena ar fi facut totul ca tu sa fi fericita.Dar faptul ca nu vrea sa mai iesiti impr.doar pentru ca te place baiatul pe care-l place ea, nu denota decat ca e invidioasa.Deja cred ca incepe sa te urasca fiindca ai reusit sa-l faci pe baiatul resp sa te placa iar ea, nu.Ramane la decizia ta, daca doresti sa fiti impreuna sau sa ramai cu o "prietena".El deja a facut primul pas.