| Throwaway4552244 a întrebat:

Am o fata in clasa care prietenii zic ca ma place. Intotdeauna cand cand ma saluta imi da si un pumn jucaus in umar, vine si vorbeste cu mine in fiecare zi despre subiecte random, am vazut ca se uita la mine de cateva ori in ora si cand i-am dat un fel de magnet care le colectioneaza mi-a multumit de multe ori si si-a pus mainile pe obraji pentru vreo 5-10 secunde in timp ce-mi multumea. Mi se pare ca e doar prietenoasa dar prietenii imi zic ca ea ma place, ce credeti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a reusi sa te apropii in mod efectiv de ea cu scopul de a-ti da seama care este parerea ei fata de persoana ta si daca acele manifestari reprezinta de fapt o atractie de natura sentimentala reala, ar fi cazul sa-i faci o propunere "constructiva"si anume; sa iesiti la o plimbare in 2. S-ar putea ca totul sa depinda de un astfel de "experiment" hotarat din partea ta. Succes!

4 răspunsuri:
| GoStar a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, scoate-o la un suc.
Parerea mea e ca simte ceva pentru tine, iar tu nu trebuie sa o lasi sa-si schimbe sentimentele.
Daca nu vorbesti cu ea o sa gaseasca pe altul care trece la fapte.
Nu ai nimic de pierdut.

| XTheAlex a răspuns:

Eu zic ca filtrează cu tine.Ca să îți dai seama mai ușor dacă te place poarta-te si tu așa, adica fi glumeț, bag-o în seamă, etc.Si vezi dacă și ea continuă, atuncia vorbește cu ea singurwinking

| Muresan_Geo_1987 a răspuns:

Eu cred ca te place.Intreab-o si convinge-te singur ceva gen "Hei (numele ei) ma placi sau ce? Iam tot auzit pe golegi ca ziceau ca ma placi si am vrut sa ma conving."

| AluneKonfiate a răspuns:

Nașpa frate, și eu sunt în aceeași situatie