| andutzabunutza a întrebat:

am o intrebare care suna cam asa: un anumit baiat mi-a zis in fata ca ma place, dar dupa asta in preajma mai multor persoane neaga ma ia de mana etc... Credeti ca ma place? Daca da de ce nu recunoste de fiecare data cand este pus in fata faptului implinit? credeti ca vrea sa stea cu mine?

8 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Probabil nu vrea sa stie si altii acest lucru, probabil ii este rusine cu tine fata de altii. Intreaba-l si vezi ce zice.

Exista doua posibilitati:
1. ori vrea sa stea cu tine
2. te vrea pentru relatii sexuale si atat, motiv pentru care nu vrea sa recunoasca si fata de altii ca te place.

Nu as baga mana in foc pentru nici una din ele. Sfatul meu este sa ai grija ce faci pentru ca ori vei fi fericita, ori vei fi ranita.

Be smart and take care.winking

| grab a răspuns:

Ala nu e un fapt implinit!

Fapt implinit e cand te duci la maica-ta si ii zici: Asta e, m-am grabit si acuma sunt gravida! Mama, esti in fata faptului implinit, zi-mi ce sa fac, nu pot sa ma invoiesc la dna diriginta in clasa a 9-a sa ii zic ca ma duc sa alaptez gemenii! si incepi sa plangi.

Ce aveti voi acolo e o tachinare marunta/ieftina si trebuie tratata cu timp si rabdare, nu trebuie fortata ca mai rau strici.

Daca nu se afiseaza cu tine are niste temeri, de obicei ii e frica de raspunderea de a avea grija de tine in fata altora gen golani/colegi rai.

Poate abia isi poarta lui de grija daramite sa te mai tina si pe tine, te-ai gandit la asta?!

Sau e timid, sau e nesigur, sau nu vrea sa te raneasca daca intre timp apare alta mai buna ca tine sau mai destepta (aici sunt cele mai multe sanse).

Tu, pana la urma, de ce insisti si suferi atata de treaba asta? Ia-o ca atare si vezi-ti de alte chestii mai importante gen lecturi obligatorii peste vara. Acolo gasesti multe experiente de viata pentru varsta ta.

Succes!

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

E timid. Mereu vor fi baieti de genul asta. Eu cred ca vrea sa stea cu tine, vorbeste cu el despre asta. Daca el este las, fii tu mai curajoasa. Dar daca te va calca vreodata in picioare, sper sa moara happy

| BLeur a răspuns:

Bună.

Probabil îi e frică de ce o să zică ceilalţi, deşi nu văd nici un motiv pentru care să îi fie frică de ce zice gura lumii. Ţi-a spus în faţă, ceva de apreciat, nu mulţi fac aşa.
Ar mai fi o variantă, poate este nehotărât. El ştie cel mai bine. Vorbeşte cu el faţă în faţă şi întreabă-l de ce se comportă aşa când sunt alţii prin preajmă.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : ykz.eduard.

| Arkhasas a răspuns:

E timid mă. Are abia 13 ani ce naiba.
Categoric!

| andutzabunutza explică (pentru Arkhasas):

De unde ai tras concluzia asta ca are 13 ani?

| Arkhasas a răspuns (pentru andutzabunutza):

Pentru că are comportament de 13 ani?! Wtf, dar nu gândeşti aşa un pic?

| lifeonlyforlove a răspuns:

Se intimideaza fata de prieteni.cu ce naiba te gindesti cind il intrebi in fata unu-i grup?