| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda unui raspuns sincer sa incepembig grineci, baiatul care credeam ca ma place nu cred ca o mai face.Cand nu era un anumit baiat cu el se juca cu mine la scoala,incerca sa ma atinga accidental cu mana si sa ma tina de ea, se oprea si se uita la mine, ma saluta tot timpul etc.Dar acum nu mai mai prea baga in seama si cand e in preajma altor persoane nu ma baga deloc...ce sa fac? Vreau raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Șurubelniță a răspuns:

Ceva foarte simplu : baga-l si tu in seama.
Baiatul acesta ti-a acordat putina atentie, acum este momentul ca si tu sa faci asta.
De ce nu te mai baga deloc in seama? Pentru ca nici tu nu faci asta, nu ii dai de inteles ca l-ai place.
Daca el se mai baga in seama cu tine, il mai placeai? Eu zic ca nu.
Asa cum am zis cel mai sus, el a facut deja asta, acum este randul tau.
Nu fii timida, ca nu te musca. Pur si simplu te duci sa-l saluti si-l intrebi ce mai face, nimic mai mult.
Daca tu vei face asta, atunci el va continua sa te bage in seama, daca nu o vei face sau nu vrei sa o faci, atunci sa nu ai pretentia ca el sa te mai bage in seama in continuare.

| anonim_4396 explică (pentru Șurubelniță):

Dar il bagam mereu in seama! Niciodata nu l-am respins il intreb zilnic ce face si mai multe

| Șurubelniță a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca nu te mai place. Sau, poate ca e suparat pe tine. Gandeste-te putin daca nu i-ai facut sau daca i-ai zis ceva care sa-l fi deranjat.
Schimbarea asta de atitudine a fost brusca? De pe o zi pe alta? Sau a survenit in timp? Ce varsta are respectivul?

| anonim_4396 explică (pentru Șurubelniță):

Are 15 ani

| Șurubelniță a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai baietii in general la 15 ani sufera de crize hormonale. Azi pot sa placa o fata, maine pe alta, si tot asa. Se pare ca baiatul acesta nu face exceptie.
Este destul de greu sa gasesti un baiat cu varsta de 15 ani, care intr-adevar sa tina la o fata, nu doar sa simta o anume atractie fizica pentru ea.
Acum sa fiu sincer, el nu imi inspira multa incredere, mai ales din cauza varstei. Daca si tu il placi, si poate te gandeai ca ar fi posibila o relatie intre voi doi, eu zic sa nu te arunci in gura leului. Nu va fi ceva special, veti sta impreuna cateva saptamani, dupa care tipul se plictiseste si-ti da papucii.
Acum, daca tu chiar il placi si crezi ca si el are aceleasi sentimente pentru tine, baga-l in continuare in seama sa vezi ce reactie va avea in continuare.

| anonim_4396 explică (pentru Șurubelniță):

Multumesc frumos pentru tot

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nimic, să îți vezi de viața, nu te mai place!

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
El crede ca numai el trebuie sa faca primii pasi, fa si tu ca el, nici o problema happy.
Bafta!