| FoundYouLover a întrebat:

Am si eu o intrebare: credeti ca este bine ca fata sa faca primul pas cand ii place de un baiat? Eu ma gandeam ca n-are cum sa strice sa faca ea primul pas, intr-o societate moderna. Dar de fiecare data pana acum cand am facut primul pas cu vreun tip, m-am ars. Ori imi spunea ca are pe cineva, ori ca iesim in oras, dar de fiecare data intervenea ceva la el si nu mai ieseam, ori imi zicea ca vrea sa iesim, iesea o data cu mine si apoi ma scarbeam pentru ca imi arata ca el e dispus doar sa aiba o aventura cu mine, nicidecum o relatie.Totusi imi place un tip acum, persoane din jur mi-au zis ca au impresia ca si el ma place dar e mai timid si nu stiu daca e bine sau nu sa iau eu initiativa.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Daca iti mai doresti inca o ratare, atunci repeta primul pas, dar nu spera ca asa vei fi moderna.

| FoundYouLover explică (pentru neutrino):

Cand ai dreptate, ai!

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E penibil pentru un baiat sa faca fata primul pas, inteleg ca esti disperata dupa carnati dar incearca sa te disciplinezi. noua ne place sa vanam prada, nu sa vina ea la noi

| RAY a răspuns:

In spatele la orice relatie exista interese sa fim sinceri da
dupa cum stim primul interes a unui barbat e dupa cum au descoperit cercetatori
1 sexul
2 fizicul
3 intelegerea
4 afectiunea
5 iubirea
desi a spune imi era scarba ca ala vrea sex, eu isi spun ca nu exista barbat hetrosexual care sa nu vrea
interesele feminine sunt
1 statutul social
2 inaltimea
3 fizic
4 comportament
5 iubirea
o relatie este un sir de interse in care ambii cauta sa le aiba, tu cauti un bogatas cu vila si bmw cum vezi doamne ai dat de sarantoci bagi vrajeala ca cica vreau sex da ce dumnezeu sa vreie de la o femeie serios vorbind?

| FoundYouLover explică (pentru RAY):

Ce vrajeala ai in cap! Am si eu salariu si mandrie si ma doare-n cot de cati bani are unul. Daca voiam unul cu bani, nu ma uitam dupa tipi care arata bine, ma uitam dupa mosi gen Columbeanu, ca astia au bani.Nici n-am zis ca sunt vreo sfanta si ca nu doresc si eu sex, doresc, dar nu ceva de genul hai facem sex o data, de doua sau trei ori si gata.Eu vreau o relatie, care nu presupune numai sex.Presupune comunicare, presupune fidelitate si o doza de prietenie printre altele.

| RAY a răspuns (pentru FoundYouLover):

Cei care au vor mai mult ca cei care nu au sa stii, poate tu vrei si sa arate bine si cu banii,mi egal eu n-am nimic cu materialistele cu toti suntem, eu vream sa spun ca fiecare are un interes iar sexul este si el un interes, deci tu vrei nunta sa inteleg? comunicare poti avea si daca ai o aventura, fidelitate eu nu cred ca exista asa ceva, in fine faci cum vrei, faza cu tipul de care isi place da vorbeste cu el

| InstructorulTauDeFitness a răspuns (pentru RAY):

Faza cu nu exista fidelitate, sunt complet de acord laughing)

| corbulalbrosu a răspuns:

Este doar o prejudecata si o gandire perimata faptul ca doar baiatul/barbatul poate fi cel care are initiativa, deoarece in societatea actuala exista egalitatea intre cele doua sexe.Esecurile tale in relatiile pe care le-ai avut nu se datoreaza in nici un caz faptului ca tu ai initiat si ti-ai ales partenerul ci are cu totulalte cauze cum ar fi cele de comportament, compatibilitate, caracter etc.Nu fi afectata de nereusitele anterioare, persevereaza si vei obtine si mult dorita relatie perfecta.

| Lawliet14 a răspuns:

Fetele au sfatuitori mai buni, poate ca el nu are altfel ar face el primul pas desi e timis. Incercarea moarte n-are, parerea mea!

| zerro17 a răspuns:

Si de ce crezi ca toate astea s-au intamplat din cauza ca ai facut tu primul pas?
Eu nu cred ca are vreo legatura. Si daca e timid, ce? Si eu sunt timid pana cand ajung sa cunosc o fata. Apoi imi revin happy
Daca iti place de el, spune-i. Dar daca nu va merge, nu va fi din cauza ca ai facut tu primul pas. Eu asa cred.

| Liaaax a răspuns:

Pai. daca el nu face primul pas pentru ca este timid tu trebuie sa il faci. Daca va iubiti nu trebuie sa va dati batuti. Dar nu totul este roz sa stii. Eu am facut primul pas dar crede-ma ca acum nu mai vorbim deloc. Nici nu vorbeam prea mult dar i-am spus ca il iubesc iar el a zis ca nu ma place si nu stiu ce sa cred pentru ca se uita mult la mine. Doar ma saluta dar asta nu ma multumeste. Deci ai grija cum faci primul pas. Este posibil sa nu mearga