| J0iNN3R a întrebat:

am o intrebare.De cateva zile am invitat o fata in oras, la o cafea...sambata asta ar trebui sa mergem.De cand am intrebat`o daca vrea sa iasa cu mine la o cafea(a acceptat) am tot vb continuu, etc si eu, vreau sa incerc o relatie cu ea.Cu ce ziceti sa-ncep sa o intreb etc, la cafea? PS:Eu sunt putin mai rusinos fata de persoanele straine, ca dupa aia nu mai am nicio treaba. FUNDA care`mi zice repede.Mersi!

Răspuns Câştigător
| passyon22 a răspuns:

Mai intai ar trebui sa comunicati cat mai mult,sa-i intri pe sub piele, apoi ii poti arata intr-un fel ca o placi si ai vrea sa fi cu ea, ca doresti o relatie serioasa cu o persoana speciala gen ea. Poti s-o scoti la un restaurant ceva, o conduci acasa, ii poti oferii o floare:d ceva dragut si chiar sa incerci s-o saruti ...Inca un sfat, incearca sa fi mai degajat, deschis ca nu pierzi nimic:d Mai cu tupeu prietene..mult succeswinkingbig grinfundita?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vezi cum decurg lucrurile la prima intalnire apoi invit-o din nou intr-o zi si atunci ii poti spune

| Vix999 a răspuns:

Nu cred ca ar fi foarte ok sa o intrebi direct la prima intalnire. Dar ii poti da de inteles ca o placi. O poti pupa pe gura la plecare de exemplu, o poti atinge cat sunteti la intalnire (la modul pe mana, pe umar, pe picior etc). Si sun-o dupa, ca sa inteleaga ca te intereseaza. Si propune-i o urmatoare intalnire si asa deveniti din ce in ce mai apropiati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii deschis fata de ea, sincer, natural si te va aprecia mai mult. Nu te gandi la asta ca e o prostie. Daca ii va place de tine, atunci trebuie sa te cunosca asa cum esti tu de fapt, nu cum ai vrea sa fii.
Nu incerca sa o saruti, nu sari pe ea, chiar marturiseste-i ca esti timid si astfel intorci o slabiciune intr-un avantaj. FAzele cu sarutul, cu apropierea, cu tinutul de mana... eu am lasat mereu sa vina de la partenera. Poti incerca odata sa o tii de mana si vezi daca tine ea mana apoi sau si-o retrage. Acum e si frig, asa ca ai motive laughing Fraiera sa fie sa inghete singura de frig decat sa-si incalzeasca manile cu ale tale, asta daca tu ai mainile calde, altfel e grav big grin. LA discutii, vb. despre hobby-urile vostre, ce ii place sa faca in timpul liber, unde ar vrea sa mearga, ce ii place sa manance, sa bea, sa poarte... informatii utile pe viitor. NU trebuie sa exagerezi cu NIMIC. Incearca sa fii cat mai calm, cat mai echilibrat. Nu o duce unde e mult de mers prin frig, nu stati mult in frig, sa aveti o toaleta cam la 1-2 ore prin preajma. O fata are anumite nevoi mai mult decat tine de ex. Fii gentleman, deschide-i usa, aranjezi scaunul, ii iei geaca, chestii de fineturi numai DACA e in firea ta, altfel eschiveaza-te si gata.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Eu zic sa nu o intrebi asdta la prima intalnire, ci sa-i propui la sfarsit sa va mai vedeti peste cateva zile si atunci ii poti spune asta. Plus ca daca va accepta si o a doua intalnire va fi un semn ca te place, pentru ce nu iesi mereu cu cineva doar din politete. Arata-i insa inca de la prima intalnire ca iti place de ea si ca te intereseaza, ca tii la dansa si ca o pretuiesti si o respecti. Poti sa o astepti cu un trandafir rosu sau in fine cu floarea ei preferata, garantat vei face o impresie buna. Pup-o pe obraz si ia-o in brate la intalnire si la despartire, vorbiti teme de interes comun, afla cat mai multe despfre ea, despre preferintele si aspiratiile sale, poti sa-i afci un compliment-doua, dar nu false si sa nu dea impresia ca sunt la misto sua poti s-o tii de mana in timp ce va plimbati. Bafta si numai bine!

| DiazAndreea a răspuns:

Da, urmezati inima:* spune-i ceea ce simti

| J0iNN3R explică (pentru DiazAndreea):

Faza e ca, eu nu prea sunt asa tupeist ca altii.Si mi`e putin rusine, deoarece am teama ca ma v-a respinge.puppy dog eyes am uitat sa mentionez''Ea este clasa a 10-a si eu a 9-a''.

| Eusiatat01 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti. Sa continuati sa va vedeti si sa vorbiti, pentru ca mai apoi o sa vina totul de la sine. In ziua de azi, nu mai e ok sa intrebi daca vrea sa fie prietena ta. Pare sec. E mai frumos cand totul se intampla de la sine. Poti s-o iei de mana in "joaca". Poti sa-ti pui mana dupa gatul ei cand mergeti pe strada. Si daca vrei sa fii cu ea, cand crezi tu ca e momentul potrivit, sarut-o. Daca te place la fel de mult, iti garantez ca nu te va refuza. Dar sa nu faci greseala sa o intrebi.

| J0iNN3R explică:

Am uitat sa mentionez.E in clasa a 10-a...si eu a 9-a.