| Bobboo a întrebat:

Salut TPU am o intrebare la care as dori niste pareri.
Ideea e simpla, numele meu e Bobo am aproape 15 ani si sunt gay eu as vrea sa stiu ce inseamna o relatie gay nu doar din punct de vedere a sexului cat si din punct de vedere sentiment.Chiar as dori un raspuns care sa imi dea o idee in legatura cu asta si i-as ruga pe toti cei care au sa vrea sa faca misto de tot ce am scris sa isi tina parerile pentru ei nu cred ca am eu sau oricine timpul necesar pentru a citi asemenea raspunsuri.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MynameisYou15 a răspuns:

E grav dacă ai ajuns să întrebi asta pe TPU...
Asta evidentiază faptul că nu ai surse de informație in jur ca și mine...
Si eu sunt curios cum este sa ai o relatie cu un baiat...mentionez că sunt bi și nu am avut vreo relatie cu vreo fata pentru ca sunt prea urat :rolling on the floor
Dacă vrei sa vb cu cineva chestii de genul(eu aș vrra sincer) imi poti trimite mail la jaalexandru86@gmail.com
Sper să primești răspunsul pe care-l cautai la intrebare.

| Bobboo explică (pentru MynameisYou15):

Chiar apreciez ca macar unul incearca sa inteleaga si nu forteaza ideea ca sa fi "straight" cu forta, inteleg ca TPU nu este cea mai buna solutie dar nu ma asteptam sa comenteze doar persoane fara experienta in domeniul intrebari mele facand unele excepti la ceva comentari oricum am sa iau in considerare propunerea tahappy

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu esti gay. Esti doar nedefinit sexual la varsta ta.

| Bobboo explică (pentru darrio2007):

Probabil ca aveti dreptate dar eu unul ma simt mult mai atras de băieți ca si de fete.

| darrio2007 a răspuns (pentru Bobboo):

Daca nu stii in ce consta sa fii gay, e clar ca nu esti. Eu eram atras in tinerete de actori americani barbati. Si uite ca nu sunt gay.

| Violleta2022 a răspuns:

La 14 anisori tu NU esti nimic, ca tu nici nu ai idee ce este ala sex si garantez ca nu ai avut sex pana acum, cu nimeni.
Dupa cum vad tu nici macar nu ai idee ce inseamna gay...

Faptul ca-ti place de un baitel este perfect normal la varsta asta, fiindca-ti doresti un prieten cu care sa te intelegi, cu care sa te joci, cu care sa socilizezi, asa cum fac si fetitele intre ele, dar asta nu inseamna ca sunt lesby.

Relatie sexuale intre gay - inseamna sex cu un alt barbat, unde sexul se intampla in gura sau anus.

Intoarce-te aici peste vreo 4-5 ani, dupa ce ai avut relatii sexuale atat cu fete cat si cu baieti si mai vorbim atunci.

Hai, stai linistit ca NU esti gay si vei deveni gay din atata lucru!
Pentru mai multe detalii, intreba-ti parintii ce parere au de gay (numiti in popor: homosexuali sau poponari, ca au sex in fund).

| Bobboo explică (pentru Violleta2022):

Oare o sa existe un raspuns bun de la tine vreodata? Sunt constient ce inseamna termenul gay, ce e sexul si cum se manifesta dar la intrebarea pe care am adresat-o raspunsul tau e doar o jignire de ce iei absolut fiecare intrebare de genul si o caracterizezi doar pentru punctul de gedere sexual si daca ai fi citit atenta nu ai fi comentat in gol.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bobboo):

Baitel, nu-i nici o jignie, doar explicatii detaliate pe intelesul tau. din atata lucru nu trebuie decat sa inveti sau sa mergi mai departe.
Educatia se face acasa de catre parinti sau aici, unde suntem alti parinti care va explicam si va ajutam sa intelegeti.
Eu copil ca tine am avut si i-am explicat la fel. Din atata lucru nu trebuie nici sa planji si nici s ate simti jignit, fiindca este normals a nu stii la anisori astia ce-i ala gay si ce face gay-ul.
Chiar tu ai cerut explicatii, si eu ti le-am dat.
Uite aici cererea ta:
"Chiar as dori un raspuns care sa imi dea o idee in legatura cu asta..."

Am totusi rugamintea sa discuti acasa cu parintii tai, sa aflii direct din gura lor ce parere au despre persoanele gay (poponari), ca sa nu-i mai a acuzi pe altii ca te jignesc, doar pentru ca ti-am explicat ce inseamna acest lucru si efectiv ce fac homosexualii (aka gay sau poponari).

| Bobboo explică (pentru Violleta2022):

Frumoasa idee de a acoperi contextul dar eu am cerut sfaturi si despre ce inseamna o relatie, nu ma intereseaza mai deloc sexul daca ma gandesc la asa ceva, eu doar vrea sa stiu in ce consta, cum sar desfasura si as vrea sa aud asta de la cineva care a avut o relatie nu doar de la atotștiutori parinti de pe retelele de socializarehappynu vreau sa jignesc pe nimeni dar raspunsurile tale se invart in ideea ca si daca ai fi gay dvs ati incerca sa ii impingeti in a fi straight vorba aia sa le placa numai si numai femeile.Eu unul nu sunt de acord si poate da am o idee proasta pentru ca fac asta dar cum ar fi sa ne gandim care parte a facut mai rau celelalteilaughing)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiar că nu ai timp. Dar să te clarific cu ceea ce ești, o să facem un scenariu apocaliptic, de sfârșit de lume. Un bombardament atomic a distrus tot și toate. Ați rămas pe lume doar tu și cu o femeie. Șansa speciei ca să nu moară definitiv este la voi. Știi ce ar face în acest caz femeia? Ți-ar scoate gărgăunii din cap. Și te-ar lămuri și cum stă chestia cu sentimentul.

| Goete a răspuns:

Esti de râs
TU GAY
Dar ce inseamna o relatie gay?

Tu vrei sa fii la moda, doar. Si moda e sa fii gay.
Bafta

| Bobboo explică (pentru Goete):

Gresit nu e la moda sa fi gay, nu e la moda nici sa fi diferit dar e o diferenta intre noi, eu am intrebat pentru raspunsuri de calitate, iar tu ai comentat in vant unde sa mai punem si faptul ca ai o gandire de ani 90 in spate intre noi doi va fi o diferență imensa eu ma pot accepta me mine asa cum sunt dar tu mai mult ca sigur vei vrea sa fi la fel ca ceilalti. Sper ca te-am lamurit cu privire la faptul ca de ce sunt gay laughing

| Goete a răspuns (pentru Bobboo):

Nici nu-si are rost intrebarea daca oricum nu accepti raspunsul nimanui.
Un gay stie exact ce sentimente are, ca gay; nu intreaba.
Eu nu vreau sa fiu ca ceilalti, tu esti la moda; majoritatea baietilor din clasa sunt gay
Asa ca tu esti inca unul din multime, care nu stie in ce ar consta de fapt acest lucru.
Numai bine

| blackann a răspuns:

Mai cresti, bobo...

| Bobboo explică (pentru blackann):

Nu pot creste, probabil ca sunt cam imatur dar totusi tot vreau un raspuns de la o persoana cu experiență?

| Allemando a răspuns:

Cum dracu ai ajuns gay și nu știi "ce înseamnă o relație gay din punct de vedere al sexului"?!
Iar sentimentul se definește pentru fiecare în parte.

Copiii secolului XXI.

| Bobboo explică (pentru Allemando):

Te rog frumos, putem sa ne concentram si in spatele "ecranului" vorba aceea daca am analiza un film in care doi baieti fac actul sexual vom vedea doar fațada adica actiunea dar eu vreau sa stiu cat de greu se ajunge in punctul ala adica nu poti sa te vezi cu cineva sa te f.ti cu el si apoi sa spui ca va iubiti e ceva total superficial e sunt curios si vreau sa aflu cat de greu/usor se ajunge la punctul ala de la persoane care au avut relati nu de la toate persoanele "full straight"

| jhonnybravo69 a răspuns:

E si asta, o relatie