| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU. Am o întrebare mai aparte. Am tot cautat pe internet, dar găsesc doar produse pentru ejaculare prematura. Ei bine, problema mea e invers, ejaculez prea greu. Erectia o am, ejacularea e prea târzie. Probabil e din cauze psihologice; stres, anxietate, gândire excesiva, lipsa concentrare. Ce sfat mi-ați da pentru problema aceasta. M-ar ajuta pastilele pentru potenta? Acestea nu sunt și pentru întârzierea ejacularii? Dacă le iau, asta nu ar însemna că îmi dau drumul și mai greu? Exista totuși pastile pentru grăbirea ejaculării? Va rog nu râdeți, e chiar un chin pentru mine și chiar îi invidiez pe aceia care termina repede.

Răspuns Câştigător
| Adina5 a răspuns:

Ar fi indicat să consulți un medic specializat în problemele de sănătate sexuală pentru a identifica cauzele exacte ale întârzierii ejaculării și pentru a discuta opțiunile de tratament. Este posibil ca o combinație de tratamente psihologice și farmacologice să ajute.

Pastilele pentru potență (de exemplu, Viagra sau Cialis) nu sunt de obicei utilizate pentru tratarea întârzierii ejaculării. Aceste medicamente ajută la îmbunătățirea fluxului de sânge către penis, astfel încât să poți obține și menține o erecție, dar nu afectează direct ejacularea.

Există, totuși, medicamente care pot fi prescrise pentru a ajuta la grăbirea ejaculării. Acestea sunt de obicei numite "inhibitori ai recaptării serotoninei" și acționează prin creșterea nivelului de serotonină din creier, care poate ajuta la grăbirea ejaculării. Aceste medicamente trebuie prescrise de un medic și este important să discuți cu medicul tău despre efectele secundare și riscurile potențiale.

| Poizăn a răspuns (pentru Adina5):

În sfârșit! Mulțumesc. Astfel de informații cautam. Am zis sa încerc pastile pentru potenta, dar nu eram sigur cum funcționează. Și exista și de alea, dar trebuie psiholog. Am înțeles. Chiar am luat în calcul sa ma duc și la psiholog, nu chiar pentru aceasta cauza, ci pentru anxietate, stres, etc, care cel mai probabil au cauzat și problemele sexuale. Voiam sa sar calul și sa trec direct la pastilele alea, dar cred ca problema trebuie rezolvata de la cap. Ma simt foarte bine ca m-am destăinuit. Probabil, la psiholog, va fi și mai bine.

4 răspunsuri:
| anonim3247 a răspuns:

Ce înseamnă că ejaculezi greu?

| anonim3247 a răspuns:

Medicamentele nu te ajută.

| Adina5 a răspuns:

Cu plăcere!