| Annonimmmmmmm a întrebat:

am o intrebare mai ciudata si anume exista cu adevarat fete nimfomane ma refer in adevaratul sens al cuvantului si daca da voi a-ti intalnit in viata voastra pana acum?
Sau este doar o prostie pe care fetele de pe net si le pun in descriere ca sa atraga clienti la ei? big grin
Este doar pura curiozitate nu am pus aceasta intrebare la caterinca...Merci.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimfomania reprezinta de fapt o stare patologica la femei care este manifestata printr-un libido exagerat si o surescitare/supraexcitare continua. Este similara cu starea de dorinta sexuala continua, permanenta insa mult mai intensa in comparatie cu libidoul exagerat de ridicat in cazul unor femei. Din acest motiv ambele simptome sunt considerate de fapt niste disfunctii sexuale care se caracterizata printr-un apetit sexual exagerat. De fapt femeile nimfomane sunt afectate de sindromul excitarii genitale persistente si din acest motiv ele au senzatia persistenta ca organele lor genitale sunt intr-o stare continua de excitare, similar cu senzatia de a fi tot timpul in preajma momentului de producere a orgasmului. Dar cel mai interesant aspect al nimfomaniei o reprezinta faptul ca aceasta stare de surescitare continua nu se manifesta printr-o dorinta expresa de a intretine sex cu un barbat deoarece asa cum reiese din cercetarile mai recente, se pare ca nimfomania este oarecum prezenta si/sau carcteristica mai degraba in randul femeilor cu orientare lesbiana. big grin

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Natura umana este complexa, desi da este posibil

Răspuns utilizator avertizat