| Numelemeuestenustiu a întrebat:

Am o întrebare. Pe penis am niste bubițe. Nu știu de ce au aparut.
Vreau sa va intreb daca știți voi de ce?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde in care parte a penisului au aparut? Pe gland (cap) sau pe preputiu (pielea mobila). In functie de aceasta localizare poate fi vorba in primul caz de asa numitele papule perlate peniene (PPP) iar in al 2-lea caz sa fie vorba de cosuri exact la fel ca si accnea care apare pe fata, frunte, etc. SanatatE!

| Numelemeuestenustiu explică (pentru corbulalbrosu):

Deci nu este nevoie să mă sperii?

| Numelemeuestenustiu explică (pentru corbulalbrosu):

Pe pielea mobila

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Cauzele pot fi multiple. Pot aparea in urma unui act sexual cu o fata infectata cu o boala sexuala sau din cauza ca nu speli zilnic cu apa si sapun la penis. Pentru inceput spala-te la penis cu apa si sapun si apoi unge zona infectata cu o crema de galbenele.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Spala-te bine cu apa calda si sapun.
Daca bubitele se vad in continuare, ar fi bine sa mergi la un medic urolog, pentru consult