| ipost a întrebat:

Salut TPU am o întrebare pentru voi! Sunt împreună de 4 ani cu o fată am cerut.o de nevastă a acceptat, am plecat în Anglia în vacanță și când ne.am întors de acolo eu am răcit lat la pat și ea a trebuit să mă îngrijească și căutând în sertarul cu medicamente, a găsit o folie cu 5 pastile de mataton, 3 folosite din 5 dar eu vreau să vă spun ca acele pastile erau acolo dinainte să mă cunosc cu ea, și nu știu de nu le.am aruncat sau nici nu prea le.am dat importanță să fiu sincer! Acum ea spune ca le.am folosit cu alt cineva, așa este dar nu în timpul relației mele cu ea(erau folosit dinainte să mă cunosc cu ea). Trebuia să facem cununia așa vb în Anglia acum a spus ca nu mai vrea să o facem, dar nu ne despărțim și ne trăim împreună relația! Dar ca a găsit pastilele alea acum nu mai are atâta încredere în mine, dar are încredere( aici nu am înțeles) Întrebarea mea este cum aș putea să demonstrez ca nu le.am folosit în timpul relației mele cu ea, deși toate faptele duc acolo dar vă spun sincer ca nu le.am folosit cu altă față când eram cu ea! Dar nu vrea să mă creadă am zis ca mergem la detector de minciuni sa se convingă dar nu vrea ca ea s-a convins

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Si care-i baiul?
Spune-i ca le-ai folosit de multa vreme, inainte de a o cunoaste pe ea, ca doar a existat viata si inainte sa va intalniti, nu?
Ce a existat inainte de a va cunoste nu afecteaza pe nimeni si nu are importanta in relatia actuala, atata vreme cat va iubiti si aveti incredere unul in celalat, fiind loiali unul celuilalt.
Daca nu-i capabila sainteleaga nici macar atat lurcru, atunci ai o problema foarte mare cu ea, fiindca este o persoana extremd de geloasa care va cauta toata viata motive sa te amarasca cu aceasta uraciune, gelozia.

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu te supara ca iti spun, dar acesta nu pare motiv serios pentru a anula cununia civila, intr-o relatie, chipurile serioasa, de 4 ani.

| VoidEternal a răspuns:

Nu au data expirării pe ele?

| ipost explică (pentru VoidEternal):

Erau tăiate 5 pastile dintr.o folie și din păcate nu era dată de expirare acolo!

| vasileparnaie a răspuns:

Eu zic sa iti tai un deget ca la yakuza si sa ii trimiti prin posta

| tunoi88 a răspuns:

Cred ca era mai simplu sa spui ca le ai luat cu ea si se termina fara explicatii! Le ai luat sa fii forta cu ea! Asta nu este nici un motiv si nu este nici o dovada ca ai inselat!
Nu trebuie sa te agiti prea tare, nu trebuie sa ii demonstrezi nimic.

| tunoi88 a răspuns:

Nu conteaza cand le ai folosit, puteai sa spui ca le ai folosit cuea si gata se termina povestea. Asta nu este motiv happy asta e vrajeala din partea ei. Eu zic ca nu trebuie sa ii domonstrezi nimic, daca te cred de bine, daca nu asta este.