| DianaDia2000 a întrebat:

Oameni buni, ma simt mizerabil, ajutor! Dacă eu la început de relație cu iubitul meu actual in condițiile in care ne văzusem doar de 2 ori, se întâmpla sa plac deja alt baiat dinainte sa îl cunosc pe iubitul meu. Apoi cu timpul încep sa îl uit pe cel de dinainte si sa ma îndrăgostesc de băiatul cu care am început o relație. Se întâmpla ca băiatul pe care îl plăceam in trecut sa ma ia forțat (era cu mai mulți prieteni si efectiv m-a luat CU FORȚA, eu refuzam sa merg) și sa ma duca intr-un parc sa ma așeze pe o banca și sa vrea sa discute cu mine, sa ma convingă sa fim impreuna (noi ne placeam dar nu am putut fi niciodată împreuna, era o joaca de copii de liceu; când voia el nu voiam eu și invers; deci nu îl placeam destul de mult; el când a vazut ca îmi fac relație s-a panicat și a încercat sa vorbească cu mine ca sa fim împreuna) dar eu deja ma indragostisem de băiatul cu care eram, il refuz și nu stau mult și plec, il aleg pe iubitul meu, apoi, pentru binele relației aleg sa ascund acest lucru, atunci eram și mai mică și mai naiva, aveam alta gândire. Bineinteles ca acum nu as mai ascunde, aveam 2 luni de relație când s-au întâmplat cele povestite mai sus, a trecut timpul și nu i-am zis, apoi a aflat singur abia acum după 2 ani fix de la acel baiat și vrea sa ne despartim, m-a făcut "ușuratică" și in toate felurile, are dreptate sa facă asta? E atât de grav?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e nimic grav. Doar că și acum, acele - îmi place de X-, sunt încă tot o joacă.

| DianaDia2000 explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc mult de răspuns, dar ce vreți sa Spuneti? Ca încă îl plac pe acel baiat? Sincer dacă era așa as fi scris aici caci am vrut sa prezint situația exact așa cum este

| sadrian46 a răspuns (pentru DianaDia2000):

Ce înseamnă să îl placi, după mintea ta? Eu nu am vrut să spun asta.

| DianaDia2000 explică:

Rectific, nu aveam 2 luni, m-am încurcat. Vorbeam de mai mult timp prin mesaje dar când s-a întâmplat nu aveam nici 1 luna, vreo 2 săptămâni aveam, ne văzusem doar de 2 ori. El a aflat după 2 luni de când s-a întâmplat asta, s-a despărțit de mine dar la nici 3 zile m-a căutat sa ne impacam. El nu știa ca l-am plăcut pe băiatul ăla, credea ca a fost doar așa și a ales sa ma ierte, dar acum când a aflat ca și eu l-am plăcut pe ăla, vrea sa ne despartim. Ajutor va rog

| DianaDia2000 explică:

Menționez ca nu s-a întâmplat ABSOLUT NIMIC atunci in parc, nu a existat nici un sărut nimic de genul și el știe asta de la băiatul ăla, ca i-a zis ca nu s -a întâmplat nimic doar am vorbit