| shadday a întrebat:

am o intrebare, sunt intr-o relatie de 10 luni am avut parola iubitei mele de fb si aseara am intrat pe contul ei. vorbea cu un prieten cunoscut dar. il intreba de cand nu i-a mai spus te iubesc si ca ea il iubeste dar tot o data stergea mesajele, am avut o discutie cu ea in care spune ca e un simplu amic si ca il iubeste ca pe un frate... credeti ca ar putea avea o relatie sau ceva mai mult de o relatie, posibil avenura ceva, a spus ca ma iubeste enorm si ca sunt totul pentru ea si nu vrea sa ma piarda dar nu-s ce sa cred, ati putea sa ma ajutati cu un raspun care sa ma lamureasca cat de cat? va multumesc

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Din tot ce ne spui aici,un singur lucru e sigur,faptul ca nu vrea sa te piarda.
In rest,amandoi sunteti neseriosi,relatia voastra nu e bazata pe nici o incredere,tu ii violezi intimitatea,ea face declaratii de dragoste "frateasca"...
Fa si tu acelasi lucru,spune-i ca si tu iubesti o fata ca un frate si ii intelegi situatia...o sa vezi o fateta noua a iubitei tale,pentru ca ea nu va accepta asa ceva niciodata!
Tu de ce accepti?
Daca vrei adevarul, cere-i o pauza sau/si stai de vorba cu amicul cunoscut caruia ii facea ea declaratii.
Nu-mi plac situatiile de genul asta si, mai ales, nu-mi place sa dau asemenea vesti, dar am senzatia ca banuiesti bine tot ce banuiesti...desi,ea nu vrea sa te piarda, nu e pregatita inca.
Si mi-e teama ca nu va mai dura prea mult...

| mgtow a răspuns:

Nu te baza asa mult, chestiile astea nu se zice la alta persoana cu te iubesc ca pe neam sau ca prieten doar persoanei iubite, cine umbla cu fofarlica face chestii din astea deci tu ai parte de o curva langa tine

| VadTot a răspuns:

Paraseste o cat mai repede si treci la urmatoarea iubita!
Si prietene, iti recomand sa incerci sa nu ti mai bagi nasul peste tot!

| CocoMexii a răspuns:

Te iubesc! - ca pe un iubit.
Te iubesc frate!- e alta treaba.
eu cred ca te duce cu zaharelul, mai ales daca stergea mesajele pe care le vorbeau. eu as intra la banuieli, poate are mesaje si in telefon de pe alte retele de socializare.
Poti sa o pui sa aleaga daca vezi ca face pe prostuta,

| JaneEyer a răspuns:

Yono, nu există dragoste adevărată la vârsta ta, sorry că te dezamăgesc.

| motherfuckerstyle a răspuns:

Cine-i fraier mic si dragut ^_^. da tu esti -_-.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lasati o balta tu nu ai pic de incredere in ea si o controlezi nerespectandu i intimitatea, pe ea o doar in cot de tine si vb cu altii

| RAY a răspuns:

Amice in femei,bautura niciodata sa nu crezi,dar asta nu inseamna sa fi paranoic da,sa nu crezi pana nu cercetezi ma refer,daca ai dubi cerceteaza, totusi eu nu inteleg ceva daca nu crezi in x de ce stai cu ea? daca simti ca chiar ca te iubeste cum sa te insele sau si tu simti ca e brajeala, apropo in vorbele unei sa nu crezi niciodata ala plang numa sa minte bine, crede tu in tine si in ratiunea ta, numa bine

| neutrino a răspuns:

In primul rand iti spun ca este foarte urat gestul de a viola corespondenta personala a unei persoane, indiferent cine este ea. In ceea ce priveste fata, ea are mare dreptate: te iubeste dar, nu numai pe tine.

| Mussette a răspuns:

Daca sivoi va dati parolele. Aveti incredere unu in celalt si poate nu e nimic serios cu respectivu. Acum ca ai aflat, te macina si... Poate te iubeste, poate nu. Vorbeste cu ea si vezi daca veti mai fi impreuna.

| NameHarris a răspuns:

Te iubeste ca esti prostut si o crezihee hee

| FoundYouLover a răspuns:

Si chiar crezi ca ea ar recunoaste daca te-ar insela? Adica, ai vazut cu ochii tai conversatia si faptul ca ea tot stergea mesajele. Daca nu avea nimic sa-ti ascunda de ce tot stergea mesajele? Ca de la o persoana inselata (eu - si eu sunt cu un afemeiat), la alta (tu), stiu ca e greu sa afli asta.Va trebui sa te hotarasti daca merita sa fii cu ea sau nu.

| MirceaMirel a răspuns:

E ditamai curva frate si tu dormi in papuci. Fa-i viteza si cauta una fără verisori amici si prieteni pe care ii iubeste.