| HotDark a întrebat:

Am o mare problema! Din vara ( 3-4 luni ) imi place de o fata foarte draguta are 12 ani si tin foarte mult la ea. La scoala se uita dupa mine, afara la fel, si ne privim in ochii. Eu intr-o zi mi-am luat inima in dinti si am intrebat-o daca am sanse la ea. Ea a spus ca nu am. Este un teren de baschet si toata ziua suntem acolo si ne uitam unu la altu, mai povestim, o fac sa rada etc. Dar alaltaieri am fost acolo si a venit un prieten, pe care si ea il cunoaste si pe mine ma ignora/respinge total, cu prietenu ala statea, povestea mergea cu el la magazin etc, dar daca o chemam eu cu mine nu venea DE CE? Apropo eu ii cunosc prieteni si ma inteleg bine cu ei, la fel si ia pe ai mei. Deci ce sfaturi imi dati? ce ziceti sa mai incerc sa ma dau la ea? Va rog cat mai multe sfaturi si nu va bateti joc.
Cine imi da cel mai BUN SFAT priemeste FUNDA + VOT / si la fel si ceilalti doar VOT

2 răspunsuri:
| CodrutM a răspuns:

Ai gresit daca te-ai exprimat "am vreo sansa cu tine?"...
Ai spus-o ca si cum ti-ar face un serviciu, ai aratat ca esti disperat.
E ceva reciproc, trebuie sa o faci si pe ea sa te placa (sa nu zic doreasca).

Exprimarea "ma dau la ea" e inca o data gresita. Denota imaturitate si lipsa de experienta... deci... rezumate la flirturi mici momentan. Scoate-o undeva. Distrati-va, vrajeste-o. Cand o prinzi in toane mai bune ai doua alegeri:

1. Ori ii propui sa fiti impreuna (ii ceri prietenia). Dar nu "te rog, cruta-mi suferinta ca-s satul de sora lui stanga" ci un simplu "ai vrea sa fim impreuna?" sau "ne-ar sta bine impreuna" ca o concluzie. Astepti raspuns.
2. Daca esti sigur, dar sigur ca e momentul sarut-o. Sarut-o, apoi fa pauza si asteapta-i reactia. Fii atent la reactia ei. Poate fi socata ori pozitiv (daca ti-ai jucat bine cartea) ori negativ (daca nu era pregatit terenul). Daca pare ca aproba ia-o de mana si continuati-va drumul. Daca nu, ai grija ca risti sa iti iei un genunchi unde doare mai tare.

Mult succes. Daca nu reusesti intr-o saptamana, ia-ti gandul de la ea. Lumea e plina de fete, mult mai frumoase, dragute, destepte, amuzante etc. ca ea, trebuie doar sa le descoperi. Nu are rost sa faci o obsesie pentru ea, iti faci sange rau pentru o p*zda.

Ciao, si succes.

| RainUmbrella a răspuns:

Poate e vreun prieten de familie si stii bine fetele se lasa greu!