| Cheloo6574385u435896uj a întrebat:

am o mica nelamurire si poate ma puteti ajuta. Eu am 16 ani, iubita mea 16. acum 2 saptamani am hotarat sa facem prima noastra partida de sex. Ea sa se dezvirgineze, asa ne intaream si relatia. suntem impreuna de un an, deci ne-am gandit ca e ok. Ca nu e prea devreme nici prea tarziu. Ne-am intalnit am inceput sa ne dezbracam, Am pus prezervativul, am penetrat de 3 ori, a 4 oara s-a rupt cand am dat mai tare. Nu m-am speriat pentru ca nu imi dadusem drumul, era de abia inceputul nici nu ma excitasem la maxim.Am penetrat de 2 ori cu el asa fara prezervativ, dar tot asa nu imi venea sa-mi dau drumul. Dupa am scos si am inceput anal, am dat pana simteam ca imi vine sa-mi dau drumul. Am scos-o, m-am dus la baie sa termin singur, am udato, am sters-o pe cap dupa ce am terminat, si m-am dus dupa si am mai facut anal...
Ea acum imi zice ca nu i-a venit menstruatia. Stiam ca ea are probleme cu menstruatie, ii vine odata la cateva luni, nu ii vine niciodata in acelasi timp, Luna trecuta i-a venit de 2 ori. Luna asta nu i-a venit.
Ea imi zice sa nu-mi fac griji ca posibil din cauza problemelor ei.
Sunt șanse sa fie insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Te poti linisti fara nici-o alta discutie fiindca posibilitatea de a se naste o sarcina pe baza celor descrise se poate aprecia si/sau considera ca fiind complet IMPOSIBILA. Prietena ta are un ciclu menstrual GRAV afectat deoarece reiese ca ciclurile menstruale sunt in general anovulatorii, in cazul in care se produc 2 menstruatii in decursul a mai putin de 21 de zile, sau cand intre menstruatii se interpun perioade lungi de mai multe luni. Ar fi indicat sa fie consultata de un medic endocrinolog fiindca in cazul in care amenoreea este amanata si netratata, cu trecerea timpului s-ar putea instala chiar sterilitatea definitiva. Posibilitatea de a fi insarcinata este infima, daca nu chiar imposibila intr-o astfel de situatie. Multa sanatate!

| Cheloo6574385u435896uj explică (pentru corbulalbrosu):

Ai avut dreptate, i-a venit menstruatia pana la urma.

15 răspunsuri:
| AndCat26 a răspuns:

Nu cred ca ar putea fi insarcinata. Multe fete se confrunta cu problema asta. Adica sa le intarzie menstruatia.

| Withoutnamenoname a răspuns:

Sunt sanse, dar foarte mici. Nu cred ca ar trebui sa iti faci griji totusi. Pe viitor sa aveti grija sa folositi prezervativ sau daca se mai rupe sau va ia chefu si nu aveti, e indicat sa se spele ea inauntru cu apa calda dupa ce ati terminat ( ca sa indeparteze lichidul preejeculator)

| Cheloo6574385u435896uj explică (pentru Withoutnamenoname):

Stiu ca acel lichid vine inaintea spermei, mie nu mi-a venit sa-mi dau drumul, e posibil sa curga si fara sa-mi vina sa-mi dau drumul?

| Withoutnamenoname a răspuns (pentru Cheloo6574385u435896uj):

Nu Poti controla acel lichid. Nici macar nu se simte.

| Withoutnamenoname a răspuns (pentru Cheloo6574385u435896uj):

Tocmai din cauza acelui luchid sunt acele mici sanse ca femeia sa ramana gravida chiar daca nu iti dai drumu inauntru cand faci sex neprotejat. Dar ea fiind virgina in momentul in care ati facut o, sansele sunt si mai mici, dar totusi exista.

| Cheloo6574385u435896uj explică (pentru Withoutnamenoname):

Am inteles

| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns:

Depinde, nu cred.
Poate din cauza problemelor ei si eu am probleme cu menstruatia si niciodată nu vine la timp.
Dacă iti faci griji mergi cu cumpară un test de sarcină nu costă mult și ăla o să-ti confirme daca-i insarcinată ori nu.
Anal din prima noapte? laughing
nu vreau să-mi imaginez. Sunteti tineri să nu faceti o prostie si să regretati totusi e o varsta mică eu am 15 ani si nici n-am avut primul sarut (nu m-am simtit pregatită ca baieti am de unde alege) iar altele au primul anal la varsta asta, frumos ce să zic laughing

| Cheloo6574385u435896uj explică (pentru Denisa_Alexandra_2001):

Avem o relatie de 1 an jumate.

| Ioana74ses a răspuns (pentru Denisa_Alexandra_2001):

Ai grija cu analul, poate de la sarcina ajungi la doctor pentru fisura de anus! Nu e de gluma de asta! Ca sa fi sigur, ori face un test de sarcina (in primele 2 luni poate sa nu iasa pozitiv) ori asteptati 9 luni si vedeti daca frica s-a adeverit!

| Ioana74ses a răspuns:

Nu cred daca ai dat drumul in anus si nu in vagin! Are simptome? O dor sanii? Nu inteleg de ce sex anal? Ce satisfactie ati avut? Poate se alege si cu o fisura de anus!

| Cheloo6574385u435896uj explică (pentru Ioana74ses):

Sânii o dureau si inainte de sex, cu vreo saptamana, si acum o saptamana au inceput din nou sa o doara, ea zice ca ii cresc, ca sunt cam mici

| Ioana74ses a răspuns:

Daca o dor si sanii si crezi ca ai dat drumul in ea, astea sunt semne ca ar putea fi gravida, mai ales ca ii si cresc si sunt sensibili sanii si o dor! Sa stea cu zona intima intr-o vana cu apa cat poate suporta de fierbinte! Ar putea sa o ajute!

| Cheloo6574385u435896uj explică (pentru Ioana74ses):

Pei nu mi-am dat drumul, nici nu mi-a venit sa-mi dau drumul, sa zici ca e de lichidul preejeculator. dar nu mi-am dat drumul si nici nu mi-a venit mācar

| AnonymGirl2017 a răspuns:

Sunt 1% sanse sa ramana gravida.