| SlowDeath a întrebat:

Salut Tpu.Am o problema.Am un frate geaman, si ca in toate povestile cu frati gemeni.....ne place de aceeasi fata.Defapt, sunt sigur ca suntem seriosi amandoi.Mi-am dat seama de sentimentele mele de ceva vreme, si dupa vreo 2 saptamani i-am vazut pe ei tinandu-se de mana ( Paul-frate-miu` si Deni-fata) doamne nu am mai simtit atata gelozie! Intr-o zi am iesit toti, ea facand parte din gasca noastra de prieteni, la film.Deni s-a dus la toaleta iar eu am urmarit-o si cand s-a intors am-am sarutat-o fortat.Bineinteles ca m-a impins, m-a plesnit si s-a rastit la mine, ea fiind deja impreuna cu Paul.Sunt sigur ca i-a spus lui, dar el s-a purtat normal pana acasa.Si in timp ce mancam m-a intrebat de ce am facut...ce am facut.Ma enerveaza ca poate sa fie mereu atat de calm.Pft in privinta asta suntem diferiti, din moment ce eu sunt mai impulsiv si ma enervez usor.I-am raspuns "De ce nu?" Tot calm a inceput sa imi spuna cum eu nu sunt niciodata serios, si vreau doar sex etc etc.E adevarat ca imi schimb repede iubitele dar cu ea e diferit.M-am enervat si mai rau si am inceput sa infloresc povesti cum ca am facut-o deja cu ea si asa mai departe.Doamne s-a inrosit la fata si a rasturnat masa.Nu l-am mai vazut asa nervos de cand aveam 14 ani.Si pur si simplu a lesinat langa mine.Stiam ca are probleme cu inima dar nu credeam ca poate lesina din atata lucru.
Nu stiu ce sa fac, nu vreau sa renunt la fata numai din cauza asta. Daca poate sa il placa pe Paul, atunci poate sa ma placa si pe mine, pana la urma sunt gemeni nu?

Răspuns Câştigător
| Rapafilă a răspuns:

Stau sa ma intreb daca intrebarea e pe bune si sper sa nu irosesc timpul raspunzand. Nu credeam ca un baiat poate pune problema astfel.Sa incep cu sfarsitul,nu e neaparat sa te placa,indiferent ca sunteti gemeni,dupa cum ai spus-o si tu,sunteti diferitila nivelul personalitatii. Al doilea lucru ar fi ca trebuie sa te gandesti: este fratele tau,nu orice baiat,asa ca merita sa lasi de la tine. Sunt multe fete pe lumea asta,de ce tocmai la ea te-ai oprit? Nu te gandesti ca poate fi o obisnuinta de care poti scapa? Nu stiu ce varsta ai,insa e putin imatur sa inventezi povesti, nu crezi? Cel mai bine ar fi sa ajungeti la un acord. Vorbeste cu frate-tu si pune problema: pentru binele amandurora, mai bine renuntati amandoi la ea. Daca te va intelege, bine de bine, daca nu, nu-i face rau fratelui tau din vina unei fete. Aloha!winking

10 răspunsuri:
| Viviluka a răspuns:

Iti zic eu cel mai bun sfat il iei de la cineva care a trecut prin asta. Si eu am o sora geama si noua ne-a placut de acelasi baiat si noi ne-am ciondanit multa vreme pentru acelasi baiat si noi suntem foarte diferite dar bineinteles amandoua foarte implusive ambitioase dar mai mult eu sora mea cateodata lasa de la ea sau cel putin lasa.
Povestea noastra a fost in felul urmator : Ei ii placea de baiatul asta mie nu. lui logic ca ii placea de amandoua suntem gemene vorba ta. Doar ca baiatul asta avea alta prietena. sora mea afland a renuntat la el si s-a combinat cu altu. Dupa cateva zile uite ca incepuse sa imi placa si mie de baiatu ala de care ii placea si lu sora mea si tocmai aflasem ca e singur. Si mi-a cerut sa ne combinam eu am acceptat..sormea a strambat nitel din nas dar i-a trecut. Dupa cateva zile eu ma despartisem de el pur si simplu am zis ca nu imi mai placea laughing. Apoi aflasem ca si sora mea s-a despartit de prietenul ei cu aceeasi scuza. Si asa ca eu am stat singura un timp placandu-mi de un baiat mult mai mare ca mine si imi tineam " iubirea " in secret. Dupa vreo 2 luni hop ca imi venise inapoi dragu de baiatu ala si i.am zis frumos surori mele. Ea logic ca a facut ca trenul in gara. Ne-am certat ne.am certat. si l-am pus pe baiat sa aleaga. El baiat imediat logic a ales cu prietena lui adica cu sora mea cu scuza ca l-am facut deja prea mult sa sufere si bla bla. Intr-un sfarsit am ajuns la pace si sora mea mi l-a inapoiat.Totusi inca eram foarte mici si astea au fost decat joculete dar foarte dureroase pe vremea aia laughingAm stat cu baiatul ala aproape 2 ani de zile pe care ii regret fiindca mi-am pierdut timpul.Si sti ce mai regret? Ca m-am certat cu surioara mea si ca nu am vorbit cu ea in alea 2 luni de zile pentru un simplu baiat care de fapt s-a dovedit a fi un caine, inselandu-ma de atatea ori, dar sti de ce sunt fericita? Ca putea sa fie sora mea in locul meu, si ma bucur ca toata suferinta care mi-a facut-o, am simtit-o eu pe pielea mea nu sora mea. Acum dupa ce mi-am dat seama ca niciodata sa nu pui un baiat inaintea surorii, fratelui, mamaie sau tatalui tau. Pentru mine sora mea acum este cea mai importanta persoaana am crescut si mi-am dat seama ca daca Dumnezeu mi-ar lua-o de langa mine as murii si eu odata cu ea si de atunci sora mea este cel mai pretuit lucru. Deci prin urmare sfatul meu este sa nu lasi o fata sa intervina intre tine si fratele tau! Crede-ma o sa regreti mult. Succes! Sper ca te-am ajutat

| duck a răspuns (pentru Viviluka):

Am ramas uimit, ca te bucuri ca ai suferit tu si nu sora ta.

| Viviluka a răspuns (pentru duck):

Pai da, odata ce e cea mai importanta fiinta pentru mine si daca in urmatorul minut m-ai pune sa imi dau viata pentru ea mi-as da-o. Dar sti ce e pacat? Ca ea nu prea simte acelasi lucru pentru mine... sau asa cred

| Skeez a răspuns:

Vorbiti fata in fata, dar incearca sa fii sincer cu el de data asta... daca el e asa cum ai zis probabil ca iti va propune o solutie rezonabila pentru amandoi... nu sunt psiholog deci nu pot sa stau sa analizez ce ati facut ce ai facut, ce e cu fata etc.

Eu doar iti recomand sa vorbesti deschis cu el

See YAwinking

| Rooobi a răspuns:

Nu mi se pare deloc ok. Daca fata l-a ales pe el de ce esti... si te bagi peste ei, nu e frumos sa faci asta nici unui necunoscut dar mai ales cand e fratitu. Si faptul ca fata nu te place (a dovedit-o ti-a dat o palma cand ai sarutat-o fortat) este deoarece voi sunteti la aspectul fizic identici dar aveti personalitati diferite si caractere diferite si fetei ii place de fratele tau. Iar sa-i zici ca ai fost cu prietena lui in timp ce era cu el mi se parte chiar tampita, cum sa-i zici ma asa ceva? Pe langa ca a lesinat ti se pare ca e din putin lucru? daca a reactionat asa inseamna ca o iubeste cu adevarat, tu poate simti fata de fata respectiva doar atractie fizica. Eu zic sa-ti ceri scuze de la fratele tau si de la prietena lui, chiar daca cred ca nu iti sta in fire...

| ƒαηтαѕу a răspuns:

Hey
Pai deci s-o luam asa:

Aveti aceleasi sentimente pentru aceeasi fata nu? Avand in vedere ca fata il place pe el, si e impreuna cu el, nu cred ca ar trebui sa intervii.
Totusi, e fratele tau, crezi ca daca tu ai fi in situatia lui, ti-ar place sa faca el cum ai facut si tu? Nu te-ai supara?
Eu zic sa nu ii faci lucruri de genu' asta ca nu e ...in regula.
Daca sa zicem, na, fata se desparte de fratitu' si sa zicem ca dupa 1 an nu se impaca, atunci poti sa mai incerci 1 data, dar sa lasi si tu un an asa ca sa vezi daca mai au sentimente unul pentru altul, sau daca nu vrei, intreab-o pe ea daca are sentimente pentru tine si lamuriti chestia. Daca zice ca nu, eu zic sa ii spui si fratelui tau adevarul ca ai mintit si ca nu te-ai putut abtine sa nu o saruti si ca iti pare rau(daca chiar intr-adevar iti pare)
Iti dai seama fata in ce situatie e pusa? Oricum succes!

| Ghiti2011 a răspuns:

Daca sunteti gemeni dc nu faceti sex cu randu cu ea

| Dee_Deyu_1998 a răspuns:

Tu crezi ca o fata poate sa te iubească asa ușor?
Una e a place pe cineva, alta e a iubii pe cineva.
Dar te sfătuiesc, sa cauți, sa cauți, și din nou sa cauți acea fată, care sa te iubească.
O problemă ar fi sentimentele tale, dar știi, asa de repede trec, iubirile astea ale noastre...
Sunt sigură ca exista acea,, ea,, undeva acolo, pentru tine.
Deci cauta, cauta și iar cauta!

| SlowDeath explică:

Sincer il iubesc pe nenorocitul asta, dar nu cred ca ar renunta numai pentru ca si mie imi place de ea.Si tocmai de asta ma gandesc, eu de ce sa o fac...