| OpinieSiSolutie a întrebat:

Am o problema care ma macina complet de cateva zile. Sa va spun. Iubita mea tocmai a intrat la liceu ( Liceul teoretic ), acesta se afla in orasul in care locuim. De cateva zile ma comport altfel cu ea, indiferent. O iubesc chiar foarte mult, dar teama de a nu o pierde ma copleseste. Imi este fica sa nu ma insele sau sa faca cine stie ce lucruri. Ea mi-a spus ca o deranjaza chiar foarte mult comportamentul meu si ca noaptea plange si se gandeste la ceva de genul " Ce am facut? de ce se comporta asa cu mine? ". Sunt sigur ma iubeste, mi-a demonstrat asta. Eu sunt foarte orgolios si nu pot lasa de la mine, acest orgoliu ma depaseste si de multe ori ne certam din cauza asta. Am uitat sa precizez ca avem o relatie de 8 luni jumatate. Nu stiu ce sa mai fac, nu vreau sa o pierd! straight face. Va rog ajutati-ma! Dau funda. Va multumesc pentru ca ati citit.

Răspuns Câştigător
| FlorinutaaA95 a răspuns:

Uite, nu mai fi orgolios, spune-i ca o iubesti, plimba-te cu ea, vorbeste-i frumos. Nu-ti face griji, daca te iubeste nu va face nimic. Daca te mai comporti asa cu ea va crede ca nu o iubesti si o vei pierde. Pretuieste-o! Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FlorinutaaA95):

Daca ar fi asa de simplu cum ai scris tu n-ar mai fi cearta intre oameni si sunt sigur ca iar place si lui Dumnezeubatting eyelashes

| OpinieSiSolutie explică (pentru FlorinutaaA95):

Multumesc! Mai astept si alte pareri happy

10 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Te porti indiferent cu ea si o faci sa sufere gandindu-te ca poate te va insela?
Drobul de sare... stii povestea, da?

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca vei continua sa fii indiferent cu ea, cu siguranta o sa te paraseasca, pentru ca va crede ca nu mai tii la ea. Cel mai bine ar fi sa continui sa ii dai tot ce ai mai bun si sa speri ca nu te va parasi. Daca ea tine la tine si tu nu o sa o indepartezi, nu cred ca va avea de ce sa se uite la altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici este problema serioasa si multe de spus, si decat sa-mi dau cu parerea aiurea mai bine iti dau sa citest un material
http://www.iesidinceata.ro/......-radicale/

| MisFit20 a răspuns:

Nu incerca sa o pui la incercare, sa o urmaresti caci vei parea obsedat. Nu te va insela atat timp cat ii oferi motive sa fie cu tine. Rar in zilele noastre o fata acepta o relatie asa lunga, deci insemni ceva pentru ea.

| unknøwn a răspuns:

Cum înţeleg eu întrebarea ta? Uite cam aşa:
"Salut TPU! Am o problema care ma macina complet de la inceputul relatiei,doar ca abia acum mi-am dat seama. Sa va spun. Iubita mea tocmai a intrat la liceu (Liceul teoretic),acesta se afla in orasul in care locuim. De cateva zile ma comport altfel cu ea,indiferent. O iubesc chiar foarte mult si sunt disperat, dar n-am incredere in mine,ma consider inferior, mi-e teama ca iubita mea sa nu dea de unu care i-o trage mai bine pe acolo. Ma comport ca un obsedat si recurg la niste chestii idioate gen "gelozie".
Ea mi-a spus ca deja s-a umplut paharul si ca s-a cam plictisit de prostia mea copilareasca. Eu cred ca ea ma iubeste din suflet exact cum o iubesc eu pe ea, ca un disperat, dar de fapt eu sunt ala care o iubesc si ea ma tine pe post de catelus. Eu sunt foarte orgolios si nu pot lasa de la mine, pentru ca am o mare lipsa de incredere si stima de sine. Ba chiar sunt asa de prost cand sunt orgolios incat ne si certam d-asta. Am uitat sa precizez ca avem NOI 2 o relatie de 8 luni jumate,cu alti baieti ce relatii mai are nu stiu, stiu doar de mine.
Helppp, sunt disperat. Nu vreau s-o pierd. Ma sinucid daca o pierd. E tot ce am mai bun pe lume.
Va rog ajutati-ma! Dau funda, o dau pe vecina, dau tot ce vreti.
Va multumesc pentru ca ati citit."

| Kitty0 a răspuns:

Stai linistit, e normal sa gandesti asa.Nu te mai comporta asa cu ea ca o sa-i dai motive sa te insele. Poate intelege altceva din faptul ca esti indiferent cu ea.Dar daca spui ca te iubeste nu o sa o faca chiar daca e la liceu.Incearca sa-i spui si ei ca iti este frica sa nu o pierzi si incearca sa iti schimbi comportamentul asta!
Bafta! big grin