| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Atunci când ma enervez incep sa tremur putin si nu ma pot controla. Uneori din cauza emoțiilor ma pierd, în câteva zile am examenul teoretic pentru permis și ma omoară emoțiile, imi e teama ca la oras ma voi pierde din cauza polițistului... sfaturi? Ceva pastile care sa ma calmeze?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Exerciții de controlul respirației te vor ajuta să îți controlezi emoțiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Entuziasmul combate anxietatea. Încearcă să gândeşti pozitiv, să-ţi imaginezi că o să urci la volan şi totul va fi bine. Imaginează-te cum te descurci cu brio şi cu permisul în mână. happy