| Cristi76897589 a întrebat:

Am o problema cu fetele.Fetele care imi plac nu se indragostesc de mine,dar cele care nu-mi plac daa. Vreau sa fac persoana iubita de mine sa ma iubeasca si ea, dar cum fac? Am 14 ani.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Poarta-te cu fetele care nu-ti plac, asa cum se poarta cu tine fetele care iti plac.
Si poarta-te cu fetele care iti plac, asa cum se poarta cu tine fetele care nu-ti plac!
Reciteste ce-am scris.
Si totul va merge bine.

| NnDWtf a răspuns:

Fetele pe care nu le placi le tratezi cu indiferenta, fata de care-ti place primeste atentia. Trateaz-o cu indiferenta, ai sa vezi ca merge de minune psihologia inversa pe femei. Ele nu prea isi dau seama de multe lucruri.

| Madsss a răspuns:

Este in zadar sa faci pe cineva sa te ''iubeasca" cu forta, desi cred ca la 14 ani nu potu vorbi despre dragoste, ci doar o simpla simpatie.Cel mai bine este sa astepti.Toate vor veni la timpul lor, trebuie doar sa ai rabdare.

| DEVOL a răspuns:

Nu tine de ele, daca sa te placa sau nu, deci aici ar trebui sa te pui tu in aplicare.Mergi la oglinda,uitate la tine si intreaba-te in primul rand."as schimba ceva la mine?", nu vreau sa o iei ceva gen" eu sunt problema, eu sunt urat, trebuie sa fiu ca." NU. Vreau sa te analizezi pe tine insuti, si sa schimbi acele lucruri care nici tie nu iti plac.In rest draga, fi tu insuti,zambeste, incearca sa fii in primul rand un prieten pentru fete, nu te duce la ele cu gandul sa abordezi, sa iti gasesti o "iubita", incearca sa le faci sa zambesti.In rest, sunt sigura ca esti un baiat frumos, care are multe de oferit, multa bafta!