| Davidica13 a întrebat:

Am o problema cu relatia mea si nu stiu ce pot face ma simt stanjenit, am o relatie "serioasa" cu prietena mea de vreo 8 luni,eu o iubesc tare mult,tin la ea, imi este chiar foarte drag de ea, sunt dispus sa fac orice pentru ea si ea stia asta...dar sunt cateva lucruri care deranjeaza :
1.Indifernta - este rece in tot ce face,cam nesigura,timida, se crede singura, nu accepta niciun fel de ajutor.
2.Nu vrea sa spuna parintilor despre relatia noastra - eu cred ca 8 luni nu au fost in vant pentru mine si nici pentru ea, eu am intrebat-o intro buna zi daca parintii ei au aflat de mine iar ia mi-a inchis gura cu raspunsul ca ii este frica sa le spuna ca, crede ca ii va cere sa ne despartim crying

Ce pot face, ma puteti ajuta va rog? eu cred ca ma iubeste si tine la mine dar oare de ce imi face asa crying?

Răspuns Câştigător
| Bartolome_Vicki_1956 a răspuns:

Ce virsta ai, amice? Conteaza foarte mult. Parintii fetei vor sa fie asigurati ca nu vei lasa domnisoara gravida, sau, in caz de casatorie, poti sa-i asiguri un viitor. E normal, asa sint toti parintii fetelor. De aia fata nu vrea sa se implice intr-o relatie de lunga durata, are alte planuri de viitor. Mai asteapta citiva ani inainte sa o abordezi. Incearca si alte fete.

10 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

E felul ei de a fi. poate nu ii spune mamei pentru ca nu e de acord cu o relatie sau are ea vreun motiv

| Awesom a răspuns:

Prietene daca e rece, atunci faci un singur lucru, cand nu e mai asa rece, da-i o doza din propriul ei tratament, s-o trezesti la realitatea relatiei voastre.Ar trebui sa-ti pui niste semne de intrebare. Discuta serios cu ea si apoi la un moment dat intrebi asta:Eu insemn ceva pentru tine sau mi-am pierdut 8 luni cu tine?

| Raiiiisa a răspuns (pentru Awesom):

Imi place ce ai scris!
Sa astii ca de multe ori o doza cu propriul tau comportament te face sa te trezesti la realitate, am primit si eu o doza din aceasta si asa pot sa zic ca mi-am dat seama ca ce facem nu era bine deloc, chiar daca doare poate mai mult decat te puteai gandi, cateodata mai este si necesar sa primesti asa ceva.

| Davidica13 explică (pentru Awesom):

Si nu pot face asta sa fiu si eu la fel pentru ca pe ea o doare dar si pe mine nu? am vorbit si chestia asta cu ea.Dar ea daca ma vede suparatse supara si ea pentru ca mereu crede ca merit pe alta mai buna de cat ea din cauza problemelor dintre noi...dar nu este chiar asa...mai rar ma supar pe ea cand mai face pe geloasa rau de tot si i-am spus si de multe ori daca e sa vina si pe la mine ii fac eu cunostinta cu ai mei macar, dar nici asa nu vrea ca spune : Ma vad ai mei mereu ca ies si isi vor dea seama de noi crying((

| Awesom a răspuns (pentru Davidica13):

Davidica,daca ea e convinsa ca tu meriti ceva mai bun, asta e semn ca e in dubii fata de tine si se intreaba daca sa mai continue relatia sau nu.Tu vorbeste normal cu ea, dar relatia voastra scartaie.Nu din toate incheieturile insa sa-ti pui un semn de intrebare.

| neutrino a răspuns:

Ai spus ca esti dispus sa faci orice pentru ea. Accept-o asa cum este. Daca ceva te nemultumeste este bine sa discuti cu ea in primul rand. Apoi, daca pe ea nu o lasa parintii, inseamna ca ea este prea mica pentru un joc atat de mare si ea stie acest lucru. Si in acest caz, tu cel care o iubesti, trebuie sa te dai la o parte pentru a evita o cearta intre ea si parinti.

Răspuns utilizator avertizat
| Boxxy544 a răspuns:

Mai mereu este mai greu cu parintii fetei...intelege-o daca nu vrea sa le spuna ea stie mai bine de ce, arata-i incontinuare ca o iubesti si nu-i mai spune sa le zica parintilor.

| Davidica13 explică:

Dar eu nu am niciun gand sa-i fac vreun rau sau sa-mi bat joc de ea, pentru ca o iubesc, i-am spus de atatea ori si chiar i-am dovedito.Eu tot incerc sa o fac sa inteleaga sa se schimbe oarecum si sa le spuna alor ei(eu cred ca este mai bine asta) sau daca nu voi face eu...
Dar acum sa o luam si pe partea ei :
Ei ii estre frica sa le spuna din cauza ca "poate" ii va cere sa nu mai fim impreuna desi nu cred ca nu are parinti asasini de sentimente din cat am vazut eu, ba chiar sunt de treaba. din spusele ei ca parintii ei sunt putin cam severi cu ea venind vorba de baieti...