| EmiliaSd88 a întrebat:

am o problema, de cateva luni am cunoscut un baiat cu un an mai mare decat mine care este din scoala mea si dupa mai multe conversatii la telefon ne-am intalnit in realitate si dupa putin timp ne-am combinat. Faza e ca mi.am dat seama ca nu sunt prea atrasa de el si m-am despartit iar de atunci el tot insista sa ne combinam din nou. el e genul de baiat mai sensibil cat si foarte bun la suflet, nu am avut nici o problema cu comportamentul lui deoarece ne intelegem foarte bine, el e mereu de acord cu mine si ma ajuta mereu dar pur si simplu nu il pot vedea decat ca un prieten bun, nu ma simt atrasa de el si nu stiu ce sa fac pentru ca el tot spera sa fie cu mine si nu vrea sa renunte. Nu as vrea sa il ranesc dar... nici nu ma simt in stare sa fiu cu el. Ce sa fac? Sa fac tot posibilul sa nu mai am nici o conversatie cu el sa il ignor si sa nu imi mai pese sau sa-i dau o sansa? Dati-mi niste sfaturi in legatura cu asa ceva va rog, dau funda!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i realitatea si el va intelege ca nu poti avea o astfel de relatie. Pentru sinceritatea ta, el te va respecta si puteti fi in continuare doi buni amici.

| AfroBelgianu a răspuns:

Buna,

Nu-l ingora daca spui ca e baiat bun, o sa-l ranesti foarte tare. Da-i o sansa daca e potrivit pentru tine, cat despre "Nu ma simt in stare" o sa te simti cu timpul. Timpul le rezolva pe toate, doar tineti legatura intre voi.

Bafta, AfroB.

| CorNNeL a răspuns:

Draga mea, iubirea este cel mai pur sentiment pe lumea asta, daca nu simti iubire esti ca un o nuca seaca intelegi, daca baiatul e bun la suflet si poate iti place cum arata de ce sa nu fi cu el? eu dau doar un sfat ce trebuie tu sa faci e sati asculti inima si ai sa vezi ca nu poti gresi niciodata, nimeni nu te condamna ca iubesti, insa e o linie fina in sa iubesti si a ura! Eu zic sai dai o sansa daca este baiat bun, nu uita fara iubire nu existam, e ca si cum n-am avea suflet pentru ca vezi tu, nu poti trai singur toata viata trebuie sa ai o persoana care tine la tine cand treci prin momente grele si apasatoare. Sper ca te-am ajutat. Succes

| Anonim2132 a răspuns:

Daca il ignorisau orice altceva esti o nesimtita ala "te iubeste" si tu te razi de el
am patit si eu si aaia a facut ca tine si acum cand o vad imi vina sa o bat are noroc ca nu mie mila de fete sa dau in ele

| Sayuri a răspuns (pentru Anonim2132):

Daca zici ca ai patit la fel, inseamna ca si tu ai insistat. fata poate sa te ignore daca insisti ca nesimtitu... straight face

| Anonim2132 a răspuns (pentru Sayuri):

N-am insistat ata de mult am vazut ca n se poate da-o...