| anonim_4396 a întrebat:

am o problema in dragoste. Fata de care imi place care e colega mea de banca se supara azi foarte rau pe mine. Desi inca nu suntem intr-o relatie, ea stie ca imi place de ea insa ii place de un baiat din alta localitate. Ieri a venit acest baiat sa o vada si eu am trecut pe langa ei si azi ma intreba ce parere am de el. Ii zisei ca mi se pare un tampit si pentru asta se supara pe mine foarte rau si se hotari sa nu mai stea cu mine in banca, ma facu nesimtit, imi zise ca imi fac sperante degeaba, si ca nu are decat sentimente de ura si dispret pentru mine. Ce sa fac? Vreau sa ma impac cu ea si nu stiu cum sa imi cer scuze. O iubesc foarte mult. Nu vreau sa ma duc maine la scoala si sa nu mai stau cu ea in banca, trebuie sa rezolv asta-seara problema. Ajutati-ma, va rog! Dau funda

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Bine ai si facut. Ce e gresit in a spune adevarul? Sincer. eu chiar te felicit pentru ca ai avut curaj, orice efort acum din partea ta nu va fi apreciat corespunzator, nu pentru ca i-ai criticat iubitelul, ci pentru ca iubitelul a jucat-o intaintea ta.Eu as trata-o cu indiferenta o vreme...

| adrian1917 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Eu astept sa se convinga si de asta cum s-a convins de multi altii pana acum, atunci sper ca isi va da seama ce greseala a facut si isi va cere scuze. Oricum e aproape imposibil sa o iubeasca ala mai mult decat mine ca numai eu stiu ce traiesc de cateva luni incoace. Am ajuns sa uit ce trebuie sa fac pentru scoala si sa imi aduc aminte noaptea, fiindca toata ziua ma gandesc la ea.

14 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca te-a facut nesimtit de ce continui man? Crezi ca o sa isi schimbe parerea?

| adrian1917 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ne-am inteles foarte bine pana in urma cu cateva luni si nu stiu de ce a inceput deodata sa fie mai rece cu mine. Eu am continuat sa ii arat dragoste insa ea s-a facut ca nu observa si a continuat cu persoane pe care doar ce le cunoscuse. Eu sper sa redevina lucrurile cum erau la inceput, am prea multe amintiri frumoase si nu vreau sa incetez sa sper ca vom fi impreuna. de asta continui

| DoarBogdan a răspuns (pentru adrian1917):

Man. De ce sa suferi tu? Iar ea nu ii pasa? Gandeste asa.

| adrian1917 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eu inca sper sa isi dea seama de cat de mult o iubesc, dupa cat de mult am vorbit si cat de bine ne-am inteles nu vreau sa accept ideea ca s-ar termina aici

| DoarBogdan a răspuns (pentru adrian1917):

Stiu ce zici. Intr-un fel te-ai consumat nu? Adica ti-a luat inima si iti e greu sa stai fara ea. Nici nu o mai vrei inapoi, este?
Dar eu am o vorba : "Nu merita sa plangi pentru cineva. Iar daca merita, atunci nu te facea sa plangi". Intelegi?
Putin probabil sa isi dea seama. Sau isi da dar nu mai vrea sa te iubeasca. Mai bine o uiti... decat sa suferi.

| Emilian65 a răspuns:

Pe tine te-a mancat limba sa zici ca iubitul ei este un tampit? Foarte bine iti face si nu mai vorbeste cu tine.

| adrian1917 a răspuns (pentru Emilian65):

Fiindca mi-a dat sperante mult timp, am ajutat-o cu tot ce a avut nevoie si m-a deranjat comportamentul pe care l-a adoptat de cand s-a indragostit de asta, pentru asta m-am enervat. Pe de alta parte, ce puteam sa spun? Ca am o parere buna despre el in conditiile in care o tine departe de mine?

| Trumpinator a răspuns:

Te inteleg perfect, exact asta mi s-a intamplat si mie acum 1 an. Nici nu mai vorbesc cu ea... sad

| adrian1917 a răspuns (pentru Trumpinator):

Ai cont de facebook? putem sa vorbim cumva?

| anonim_4396 explică (pentru adrian1917):

Da : Tibi Tiberiu numele, stai sa dau link.
link : https://www.facebook.com/IvanRadek2000

| AGreatMan a răspuns:

Uneori adevarul poate durea.Si eu cunosc o persoana la fel, e disperata dupa un baiat, iar acesta nici nu il intereseaza, dar sunt prieteni buni. Daca incepi sa spui ceva rau despre baiatul asta, ar fi in stare sa iti dea cu ceva in cap.Cu fetele trebuie sa te comporti altfel, nu ''butucanos'', incearca sa ii arati ca o placi si ca vrei ca ea sa fie fericita, chiar daca ar fi impreuna cu alt baiat.
P.S.:Imi place limbajul tau, m-a amuzat(cuvintele moldovenesti laughing )

| adrian1917 a răspuns (pentru AGreatMan):

Mersi. nu stiu cum e limbajul moldovenesc, eu sunt oltean.

| adrian1917 a răspuns (pentru AGreatMan):

Inca nu am reusit sa ma impac cu ea, momentan astept sa ii mai treaca supararea. intrebarea e: puteti sa ma ajutati cu un sfat cum sa actionez cand se va mai linisti situatia astfel incat sa ma impac cu ea si sa redevenim prieteni? asta e primul pas, daca puteti va rog sa ma ajutati!