| loopzoor9 a întrebat:

am o problema legata de o fata. M-am indragostit de o fata. ea e "inteligenta", draguta, sufletista, are un corp superb, dp cum a spus si o prietena de-a ei e f. timida si plus de asta multi baieti o plac. numai din simplul fapt ca e f.frumoasa, si are un caracter de nota 10. Am incercat sa-i spun multe lucruri amuzante pe mess. multe dintre ele au mers, sa incep asa : intr-o seara ea m-a intrebat daca imi place poza de la avatar "ce semn e asta? >- normal am spus ceea ce era corect laughing apoi am avut o convorbire mai lunga cu diferite chestii. lucruri amuzante spuse de mine care au facut-o sa rada; muzica; scoala; prieteni si am tinut-o asa. la sfarsit "pa-pa mai vb " mi s-a parut f.bine. dar la scoala cred ca se uita de cate ori sunt in preajma ei la mine. si cand vreau sa ma duc la ea pleaca sau vb cu vreo profesoara, colega si asa. chestii " nu ma deranja " am incercat sa ma asez langa ea. dar nu e nicio modalitate sa vb fata in fata, o prietena de-a ei mi-a zis cum ca ear m-ar placea... am incercat sa fac multe lucruri amuzante, sa ii iau apararea, sa o mai bag in diferite discutii, am incercat sa vb cu un coleg. despre chestii amuzante cu ea prin preajma, si a inceput sa rada, si cum am mai spus ma priveste ff mult. CE SEMN ESTE ASTA, MA PLACE SAU NU? vreau niste sfaturi ale fetelor. cam ce vreti voi de la un baiat, si cum sa o cuceresc. tinand cont ca nu pot sa ma duc sa-i dau o floare sau sa-i zic ca o plac din prima
MULTUMESC

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heii. facii bine. facand asta. si sunt ft sigura ca ea shia dat seama de ceea ce simntzi tu pentru ea.
Si eu am trecut prin asta... si sincer. si eu sunt genu'L eii. adica. incerc sa evit daca nu sunt sigura 100% ca ma place. mai ales cand stiu ca'l plac si nu am curaju'l sa-i spun. stii. este ceva ce te pune intr'o dilema. adica. nah. esti indecisa. te pierzi. incearca sa continui asa. fa'o sa zambeasca in continu. si gandeste-te ca daca faci tu primul pasa poate o sa fie mai bine.=).

Ai grija de tine>big grin

7 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Banuiesc ca esti clasa a 7a sau a 8a...iti place mult zici...eu zic sa mai astepti cativa ani (liceu sau mai tarziu) nu merita sa te chinui atat

| Kat_6866 a răspuns:

Poate te place dar este prea timida sa recunoasca. eu zic sa o inviti in oras sau sa iesiti cu mai multi colegi si vei avea ocazia sa vorbesti fata in fata cu eawinking ar merita incercat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te place sigur dar e timida ii rusine sa recunoasca spune-i ca o placi si poate o sa iti zica si ea adevaru incearca bafta!winking

| Iulika96 a răspuns:

Am avut aceeasi problema...doar ca eu sunt fata si un baiat facea la fel ca tine.Stateam de vorba doar pe mess cand eram singuri, vorbeam despre muzica, scoala, chestii distractive.Ca fata o sa-ti dau niste sfaturi : daca rade la toate glumele tale(sau aproape la toate) te place, daca se uita la tine des te place, daca incearca sa se bage uneori in seama te place, daca ii place cand esti langa ea tot te place, dar se pare ca e foarte timida. Iao incet... dar ar trebui sai dai cateva semne cum ca o placi sau ceva, asa imi facea el mie. Mi-am dat seama imediat ca ma place dar miau mai spus si alti prieteni deai lui foarte buni. Poti incerca sa ii spui unei prietene dea ei ca sa ii spuna ea.Incearca.Sper ca am fost de ajutor. fundita?

| loopzoor9 explică:

Plus de asta avem si niste varste fragede laughing eu am 14 ani la fel si ea

| loopzoor9 explică:

Va multumesc tuturor... sa va spun cum am procedat big grin
Era duminica seara. si am iesit cu mai multi prieteni, printre care si ea. apoi de acolo a iesit totul. spre sfarsit am inceput sa ne spune ce simtim unul pentru celalalt. nu chestii " imi place de tine; sunt mort dupa tine rolling on the floor " nu. am luat fiecare usor. am inceput sa-i spun ca intr-un fel tin la ea. si am ceva. adica din tot ce trebuie sa spui, trebuie sa reiasa ca o placi. si cam asta a fost toata treaba. VA MULTUMESC!

| ALE12frumusica a răspuns:

Am trecut si eu prin asta. Dar fa ce am facut si eu: cand sunteti singuri intreab-o big grinaca te place? si poate asa isi va dechide inima si nu va mai fi asa timida.Sunt destul de sigura ca te place, dar pentru ca e rusionoasa la fel ca mine nu va arata ca te place. Va incerca sa te evite si sa nu iti zica de fapt care e adevarul.Incearca.Si daca mai ai nevoie de ajutor intra si te voi ajuta.Primesc funtitza? daca mereg?:S?