| VicTy a întrebat:

am o problema, oarecum, personala. Deci am un prieten (iubit) intro seara a incercat sa ma sarute (cu limba) insa nu sa primit deoarece, am frica de primul sarut... Cind Incearca sa ma sarute eu nu ma pot controla, nu pot sa ma exprim. Din aceasta cauza nu pot sa fac ceea ce-si doreste prietenul meu... Va rog cine poate sa ma ajute, cum pot invinge aceasta frica de primul sarut? : (( Multumesc! ♥

Răspuns Câştigător
| HolyPotato a răspuns:

Nu trebuie să faci ce-și dorește prietenul tău, trebuie să faci ce simți tu pe moment. Poate nu o să iasă perfect, următoarele vor fi mai bune, dar vei rămâne cu o amintire frumoasă.

12 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Simplu, deschide usile(gura).

| MeMeMe97 a răspuns:

Lasă-l pe el să te conducă.

| Emmeii a răspuns:

Bună.

Dacă îl placi, ar trebui să-ţi fie uşor să îl săruţi.

Şi eu eram mai reţinută cu privire la sărutul cu limba, pentru că mi se pare mai drăguţ cel simplu, însă sărut şi aşa şii nu e nici o problemă. laughing

Oricum, nu trebuie să planifici nimic sau să stai să anticipezi cum să săruţi. Pur şi simplu lipeşte-ţi buzele de ale lui şi ele te vor ghida. ^^

O zi bunăă!

| AgathaRo a răspuns:

Niste intrebari iti pot adresa?
Esti la primul sarut, dar ai o fobie. Dar stiai ca iti da un sarut frantuzesc. Sunt unele lucruri ce nu le pot intelege. Cred ca o varianta ar fi sa te ia cu japca.

| sayWhaaat a răspuns:

Apropie gura ta e a lui si o sa se descurce el singur apoi.

| 1DeadMemories a răspuns:

De curiozitate am dat pe youtube, au astia tutorial si pentru sarut =))))))))

https://www.youtube.com/watch?v=tCITaAyJR9Y

| Deyutza1039 a răspuns:

Lasa-te dusa de val....Doar fa-o! :*

| SatanLovesYou a răspuns (pentru Deyutza1039):

Tanananana~
Too much Titanic?

| Şaptepăcate a răspuns:

Cum vrei sa stii daca nu exersezi? si daca nu cu prietenul tau atunci cu cine?
nu ai cum sa gresesti, nu te incorda, calm, e ca mersul pe bicicleta happy

| allax222 a răspuns:

Lasa-l sa te **** faaaa!

| PatrisuK a răspuns:

El stiu lasa-l pe el

| qwertykmjhryubhgytgr a răspuns:

Si eu sunt fata si..desi am 14 ani si m-am pupat pe buze cu un baiat nu am avut parte de primul sarut pentru ca pur si simplu nu stiu cum se face?! Cu totul ca acel baiat a vrut sa ma sarute!