| ayran a întrebat:

Salut TPU. Am o problema, prietenii mei rad de mine deoarece nu am avut o iubita niciodată, nu am avut primul sărut si inca sunt virgin, ma fac sa ma simt ratat si incapabil. Eram într-o zi la un suc cu ei si povesteau ce experiente au trăit cu fete unele sexuale altele amuzante, ei au ras dar cand am ras si eu unu imi zice:
,, Tu ce *** te razi ca tu nu ai avut niciodată iubita incapabilule!,,
Sunt influențat negativ si orice fata care flirtez cu ea ma refuza deoarece nu stiu sa vorbesc cu fete si sunt timid. Ps: am 17 ani.

Răspuns Câştigător
| LupusTenebris a răspuns:

Salut! Dacă acești stimabili hominizi râd de tine (indiferent de motiv), atunci nu pot fi numiți "prieteni" și din start nu merită atenția ta.
Dacă singurele lor neliniști, așteptări și aspirații existențiale constau în ideea de a întreține relații sexuale cu oricine le iese în cale, din nou, nu sunteți pe aceeași lungime de undă și consider ca ar fi mai bine pentru tine să te descotorosești de asemenea relații toxice de "prietenie". Cum spuneai și tu, aceștia nu fac nimic altceva decât să te influențeze negativ și să-ți distragă atenția de la lucrurile nobile ale vieții.

Și crede-mă, vei întâlni persoana care te va completa și care chiar te va iubi, într-o bună zi. Acele fete despre care vorbești nu merită. Probabil fac parte din aceleași anturaje de delincvenți juvenili.
Eu, de exemplu, am 20 de ani și nu am avut parte de "primul sărut". Nu pentru ca nu am avut ocazia, dar nu mi-am dorit. Pentru mine, relațiile nu reprezintă un imperativ în cadrul dezvoltării mele personale. Dar respect alegerile celorlalți.

Sper că răspunsul meu te-a ajutat! Succes!

P. S. : Zic asta fără nicio intenție defăimătoare sau arogantă, am observat anumite inconsecvențe gramaticale pe alocuri în text. Ar trebui să le revizuiești.

Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Felicitari ca esti virgin si nu ai avut experiente fizice cu fetele.Sotul meuva fost virgin pana la 24 de ani cand ne-am casatorit si ii sunt recunoscatoare pentru ca a evitat si a respins toate propunerile fetelor pentru ca a vriut sa fie bucuros Dumnezeu ca isi pastraza implicarea fizica pentru sotia lui.Virginitatea e darul pe care l - am primit de la Dumnezeu pentru a - l darui numai partenerului de casatorie.Cunosc multi soti care sufera cu anii ca nu pot trece peste relatiile intime pe care paftenerii lor le -au avut cu altii inainte de a fi cu ei.Sotul meu s-a rugat pentru sotia lui de la 17 ani dara evitat fetele pana a decis ca e deschis la ideea de a se casatori. Daca o tii tot asa ai cele mai mari sanse de a avea o familie fericita.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu știi să vorbești, învață. Când ești timid, ți-e frică nu de fată, ci de sex.

| CIaudiu a răspuns:

Ala nu ti-e prieten daca ti-a vorbit asa. In locul tau i-as fi dat un pumn in fata si dupa l-as fi luat la bataie.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

La 17 ani ar fi anormal să nu fii virgin.

| Cheo0S a răspuns:

Esti inca prea mic si nu ti-ai format personalitatea. Trebuie sa mai cresti si trebuie sa aflii cine esti iar atunci nu o sa mai fi afectat de parerea unora.
Mai ales a unor retardati, daca nu ai facut pana acum sex sau nu ai sarutat nici o fata, nu te face ratat. Poate pe ei ca barfesc ce fac, o sa aflii la un moment dat da tocmai astia de se dau Mari ca au facut nu stiu ce, nu stiu cum sunt Mai Virgini ca tine Mai baiatule.
Daca ajungi sa-ti pese de parerea tuturor te afecteaza numai pe tine, o data CE iti formezi propria personalitatea iti dai seama cine iti e cu adevarat prieten si cine nu.