| Hardy410 a întrebat:

Am și eu o curiozitate.
Un bărbat virgin își pierde romantismul și modul de abordare asupra unei femei?
Eu sunt băiat, am 17 ani și sunt virgin deși sunt într o relație de 1 an nu îmi permit sa întrețin relații sexuale cu scumpa mea iubită deoarece e minora și am sentimente reale pentru ea, o iubesc ca pe ochii din cap.
Sunt un adevărat cavaler, un gentleman și un romantic (asta mi au spus unele fete, și nu vorbesc de cele superficiale care sunt glonț la portofel, aspect fizic ori mașini scumpe).
Deci cred ca va mai dura ceva timp pana ma dezvirginez (iubita mea are 14 ani și părinții ei nu o lasă cu mine ceea ce doare) as putea sa îmi pierd atitudinea și romantismul?
Nu am chef sa fiu luat în râs.

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Daca o iubesti asa de mult precum sustii sigur n o sa ti pierzi romantismul si atitudinea ta de gentleman, dragul meu ci vei continua pe aceeasi linie ca si pana acum. Un barbat cu un asemenea comportament chiar e o raritate in ziua de azi pare parca desprins din alta epoca. Si o femeie cu principii adevarate va aprecia enorm pe unul care stie sa fie curtenitor, manierat si educat. Iubita ta e prea e mica e adevarat sa intretina relatii intime cu tine si e de admirat faptul ca o respecti si o astepti sa fie pregatita fizic si mental pentru o asemenea decizie. Lasa sa mai treaca macar un an doi pana sa va ganditi serios la pasul asta. Asta nu te impiedica sa o inconjori cu gesturi frumoase si complimente dragute sa fii atent si romantic cu ea, sa va tineti de mana, sa va sarutati. Parinti ei sunt mai retincenti in ceea ce te priveste fiindca se tem-pe buna dreptate ca doar e fiica lor si ii doresc numai binele- ca vei abuza cumva de ea fiind o copila inca. Incearca cumva sa le castigi incredere si sa i asiguri ca nu i ai face nici un rau niciodata fiindca tii la ea. S-ar putea sa dureze pana sa le intrii in gratii dar merita incercat de dragul sentimentelor dintre voi. Numai bine iti doresc si sa ramai acelasi baiat romantic si manierat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru HazelEyes77):

Aproape că-mi vine mie să cred că tu chiar crezi ceea ce-ai scris acolo. Atât că viața reală ma trage de mânecă și-mi dă o palmă peste ochi să mă trezesc laughing Nu știu cum se face că un gest de respect sau prietenie e cea mai rapidă cale spre un categoric friendzone sau "vezi-ți" de viața ta... laughing În realitate nu gesturile contează, ci statutul social și material. După aia de-abia dacă ai trecut "testul de foc" mai contează fantezii și iluzii, idealisme de astea gen romantism, iubire și tot restul.

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, sigur ca nu tine de asta. Un barbat cavaler va ramane cavaler toata viata. Unul care nu e cavaler cu adevarat, ci doar poarta o masca, o va pierde din orice pretext.
Iubita ta avand 14 ani, poate e mai bine sa mai asteptati vreo 2 ani pana sa aveti cu adevarat o relatie. Cat despre sex, nu e cazul sa te gandesti al asta inainte de majoratul ei, ar fi o tampenie.

| SG1995 a răspuns:

Ok, nu te iau in ras, romantism si atitudinea nu o pierzi daca continui sa ai o gandire optimista, cat despre principala dilema, ar fi ori mai astepti vreun an-doi pana face 15-16, ori inceri cu una mai marisoara.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti pierzi in acest caz atitudinea și romantismul, asta daca intr-adevar o iubesti, dar cand vei inceta sa o mai iubesti atunci s-ar putea sa le cam pierzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi prea frumos să fie adevărat sad

| Hardy410 explică (pentru anonim_4396):

Ce? Sa îmi pierd romantismul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

La fel zicem si noi de voi...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hardy410):

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea dureaza pana-n 3 ani... asa ca probabil, da, ai sa le pierzi in timp. Poate ai sa le regasesti mai tarziu cu alta persoana.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stii ca stiu doua cazuri de genu, unul e a unor amici care s-au cunoscut datorita mie, iar altul e a unui tip pe care l-am intalnit in tabara, ambele relatii functioneaza, al doilea caz e o poveste interesanta, cu atata cat tipul era o persoana religioasa gen "sex dupa casatorie", si tipa l-a refuzat initial pentru ca nu voia relati la 14, acel om a asteptat pana a facut 17, si abia apoi au intrat in relatie, cand ea a avut 19 s-au casatorit, si uimitor si acum sunt impreuna, deci sunt cazuri si cazuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SG1995):

Sunt reguli generale și după aia sunt excepții de la regula generală.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi plac exceptiile de genu, eu sunt genul ala de persoana visatoare. Nimic cringe! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru SG1995):

Aa, tuturor ne plac exceptiile astea... atat ca nu ne permite societatea sa ajungem pana acolo. Decat... facand exceptie de la regula. De obicei doar ne complacem in cele joculetze sociale pe care ni le dicteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu dacă mai rea e povestea despre romantism sau faptul că ai iubită de 14 ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca sa vezi dumitale...

| Jonas94 a răspuns:

Tinere, de o singură chestie nu ții cont, și anume că e încă o copilă.
Există posibilitatea să crească și să se schimbe, să facă ceva pe romantismul tău, pe cavaleria ta, etc.
Asta ca să vezi toate posibilitățile.
Te sfătuiesc, să nu mai intri pe aici, pentru că fiecare își dă cu părerea, dar nu fac decât să semene îndoială.