| Erik_7239 a întrebat:

Am o problema sunt cu o fata de aproape 2 ani si in ultimu timp se comporta urat cu mine, in sensu ma loveste fara motiv, vb urat cu mine, se enerveaza din orice, striga, imi inchide telefonul etc, si m-am gandit sa ne despratim, cum as putea sa ma despart de ea fara sa ma doara asa tare, sau sa repar cumva asta, HELP ofer FUNDA + VOT

Răspuns Câştigător
| effect a răspuns:

Pai trebuie sa vorbesti deschis cu ea si sa i spui toate problemele care te deranjeaza, daca vezi ca nu te asculta inseamna ca nu te merita si nu are rost sa stai cu ea. Poate are o perioada proasta si de asta se comporta asa. Daca totusi nu poti repara nimic ii poti spune ca nu mai merge totul asa bine intre voi si ca e mai bine sa faceti o pauza :-)Poate in aceasta pauza isi va da si ea seama ca a gresit si va fi mai bine :-)

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

E prost crescuta,dovedeste ca nu stie ce inseamna respectul fata de o alta persoana. Se considera cumva zana -zanelor,sau ca poate sa aiba tot ce isi doreste? Cu un asemenea comportament, eu nici nu m-as uita la ea, si nici nu mi-ar parea rau. Poate e isterica sau poate.ca nici tu nu esti usa de biserica (?).

| Nextone a răspuns:

Daca inainte nu era deloc asa poate ca s-a intamplat ceva care a schimbat-o, poate ai suparat-o cu ceva sau iti ascunde ceva.Incearca sa vorbesti deschis cu ea sa ii spui ce nu iti comvine si lasa-o sa vezi cum se comporta daca nici asa nu merge spune-i ca daca nu se va schimba o sa va despartiti. Poate s-a saturat de relatia asta poate vrea ceva nou de facut cu tine, iesiti mai mult cu prietenii, poate a devenit totul monoton si simte nevoia unei schimbari.Ai grija si vorbeste cu ea cat mai repede.Bafta!

| Narfundo a răspuns:

Pff.Fata te bate, te injura si pe tine te mai doare? Ckte-n gura ei ma

| Carmen a răspuns:

Pare genul de fata irascibila, isterica. Discuta cu ea la modul cel mai serios si roag-o sa-si schimbe atitudinea fata de tine ca nu meriti sa fii tratat asa, pune-o la punct.Sau cine stie, poate ii dai tu motive sa se poarte asa...

| ella63 a răspuns:

Incearca sa fii mai distant cu ea. da dovada ca esti inteligent, abordeaza subiecte inteligente si daca se comporta urat fa-i observatie spunandu-i ca nu-ti place asa ceva.sun-o mai rar, cauta-ti o amica cu care sa iesi, fa-o geloasa. Daca nu se schimba, rupe-o cu ea spunandu-i neaparat de ce faci asta.Adevarul este necesar.Cauta-ti o alta prietena dar nu oricare. Testea-za-le intai.