| patriciu4 a întrebat:

Sunt intro relatie de aproape doi ani si nu stiu ce sa fac ca sa rezolv o problema destul de urata...
Acum 3 saptamani un var de-al meu mia propus sa o fac cu o fata destul de frumoasa sub pretextul ca ar fi usor si ca e normal de la un timp sa ma plictisesc, eu am spus ca nu stiu initial dar peste 5 minute am inchis subiectul pentru ca ii spusesem ca o iubesc mult prea mult pe cea cu care sunt ca sa fac asa ceva...a doua zi,din stangacia mea,iubita mea a citit mesajele si s-a suparat foarte tare iar dupa lungi insistente si pareri de rau m-a iertat, cel putin partial...totul devenea din ce in ce mai bine pana cand acum o saptamana si putina inceput sa fie stresata cu scoala si a inceput sa fie naspa cu mine din orice,chiar daca nu avea legatura cu mine tot pe mine ma certa, peste 2 zile a zis sa ne despartim,si de atunci nu mai vorbeste cu mine sau o face dar se comporta foarte urat cu mine indiferent de cat de dulce as fi,ce as putea face? A trecut o saptamana de atunci si nu am reusit nimic,nu stiu ce pot sa fac ca sa o aduc inapoi,ea spune ca numai ne certam,dar ea era cea care striga la mine, nu eu.strigam la ea...

Răspuns Câştigător
| SomeRomanianGuy a răspuns:

Cea mai ieftina vrajeala asta cu "te iubesc mult de tot, dar e mai bine sa incheiem sau sa luam o pauza ca altfel nu se poate". Pai de ce nu se poate? Ca nu vrei sa se poata. Simple as that.

6 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Tu ești cel care a refuzat să facă sex cu altă fată pe motiv că "o iubești" pe actuala, iar ea se supără.
Ignor-o, o să-i treacă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine să înțeleagă femeile.

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Pfoaii...femeile si gandirea lor...Mna, acorda-i si tu mai multa libertate in perioada asta si apoi vezi cum mai decurg lucrurile.

| patriciu4 explică:

Celei mai bune prietene ale mele i-a spus in privat ca ii e jena sa mai vorbeasca cu mine la cate a facut, pentru ca nu a fost prima data cand striga la mine dinadins...mie imi spune ca nu ma mai suporta, clasei ei i-a spus ca e vorba ca eu o insel, dar nu am facut asta niciodata laughing

| patriciu4 explică:

*celei mai bune prietene ale ei

| patriciu4 explică:

Cel mai naspa lucru e cu totul altul...gandeste in felul urmator daca ne aflam intr-o perioada grea in care suntem mai sensibili unul cu altul(nu certuri mari,nimicuri care in mod normal nu ar deranja pe nimeni...
"Ne despartim,pentru ca numai ne certam,te iubesc foarte mult, dar asa nu se poate, cu toate ca ne iubim, trebuie sa o facem, cu toate ca suferim 2-3 luni, asa o sa fie mai bine", in loc sa coopereze la rezolvare...dar o iubesc, mult prea mult.

| SomeRomanianGuy a răspuns (pentru patriciu4):

Cea mai ieftina vrajeala asta cu "te iubesc mult de tot, dar e mai bine sa incheiem sau sa luam o pauza ca altfel nu se poate". Pai de ce nu se poate? Ca nu vrei sa se poata. Simple as that.