| Sergiu6666 a întrebat:

am o problemuta adica ii destul de mare dar na laughing Uite intrebarea mea este cum sa fac sa nu mai " termin " asa de repede partidele de sex adica cum sa rezist mai mult de 10 minute (atat pot acum ) laughing hai ma ca dau funda >:

9 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Cu cat o faci mai mult, adica nu de 4-10 ori pe zi, ci pe luna cu cat o faci mai mult cu atat tii mai mult, cunosc un baiat care la inceput tinea maxim 3 minute si apoi a doua tura vreo 15, acum dupa ce a facut'o regulat cu prietena lui tine cam 20-30 de minute ( cu tot cu schimbatu de pozitii )

| Morenna10 a răspuns:

Cand simti ca vine te abti, sau faci de mai multe ori.

Răspuns utilizator avertizat
| corbulalbrosu a răspuns:

Singura modalitate de a rezolva aceasta problema se reduce la mai mult sex pentru a acumula cat mai multa experienta. De asemenea practicarea a mai multe reprize ceea ce va reduce impactul emotional si excitatia si va avea rezultat prelungirea timpului efectiv.Se poate reusi performanta ca in repriza a 3-a ejacularea sa nici nu se mai produca. Succes.

| Emilian65 a răspuns:

Nu forta penetrarea, nu te grabi sa dai ca intr-un sac, fa o mica pauza fara iesire, saruta-ti proetena si dupa aceasta pauza reuluati actul sexual si ai sa vezi ca vei depasi cele
10 minute.

| SkyPilot a răspuns:

La tine problema nu este prea suparatoare. 10 minute ar fi OK. Cand simti ca se apropie, reduci ritmul si te gandesti la ceva banal. Sau te speli frumos si mai dati o tura. Sau o golesti tu singur cu vreo doua ore inainte.
Problema va dispare de la sine dupa o luna sa doua.

| MskDesign a răspuns:

10 minute sunt OK! Problema ta cred ca tine de psihic! Te exciti prea mult si cred ca ar trebui sa fii mai axat pe satisfacerea partenerei, dacat pe satisfacerea personala, din punct de vedere psihic.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Poti incerca un spray din comert asa de inceput sau foloseste prezervativele extended pleasure de la durex. Nu garantez efectul fiindca nu am avut nevoie dar avand in vedere substanta (benzocaina) care actioneaza ca anestezic, teoretic, dureaza mai mult.

| Craciun01 a răspuns:

O faci de mai multe ori? laughing