| MaDu222 a întrebat:

Salut TPU! am o relatie cu o colega de clasa. toata clasa stie ca suntem impreuna, dar ea nu vrea sa ne sarutam si chestii din astea in clasa. cum ar trebuie sa ma comport cu ea in clasa? fundabig grin

13 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Pup-o pe obraz, tine-o in brate, probabil nu vrea sa arate toate intimitatile voastre de fata cu colegii. daca tii al ea respecta-i deciziile

| Luori a răspuns:

Sa fii cu o fata impreuna inseamna doar sa te saruti cu ea, sa faci schimb de saliva in vazul tuturor? O poti strange in brate, ii poti oferi un creion atunci cand varful ei s-a rupt, o poti ajuta la o tema, ii poti da libertatea sa mearga si cu prietenele in pauza, o poti tine de mana cand stai langa ea, ii poti zambi usor atunci cand vezi ca te priveste, iti poti fi alaturi cand ia o nota mica si o poti incuraja, ii poti aduce zambetul pe fata si te poti stradui s-o faci sa creada ca-i fericita. Ai facut acestea ca sa poti avea"marea dorinta"de a o saruta intr-un colectiv care-i important?
Ia incearca acestea si apoi mai discutam.

| briana a răspuns:

Pai respectai dorinta si nu fi prea indrasnet in fata clasei adica komportate ca si atunci cand nu erati impreuna dar vroiai sa fi cu ia.

| olinka_1152 a răspuns:

Salut,daca ea a decis asa accepta situatie,,ia-o cu incetisorul,,poate ea putin se intimiteaza de clasa,,e si normal,, comportate tot asa ca partenerul ei dar fara saruturi cu ochi dulci, privirea mereu la ea...vei vedea cu incetisorul te va saruta ea,,,, va merge spre bine

| Prankster6 a răspuns:

O poti luza in brate poti vb cu ea poti zambi dar nu atingeri asa... mai (înf) sau saruturi etcetc

| pitronia a răspuns:

Ca si in timpul in care nu sunteti in clasa. Comporta-te natural si vei avea numai lucruri bune de castigat din aceasta relatie.Mult noroc!

| Inna_4269 a răspuns:

Foarte simplu: in clasa sa te comporiti cum te comportai si inainte iar in afara ei ei bine puteti sa faceti ce nu puteti in clasa:sa va sarutati, sa va tineti de mana...eu asa mas comporta, si te felicit ca ai avut curajul sa ai o relatie cu o colega de clasa, fiindca stiu ca multi nu vor asta!happy

| Anonim_8066 a răspuns:

Nu o poti trata nici ca pe o buna amik pentru ca ea e mult mai mult.Asa ca vb cu ea, zambestei frumos, o mai iei si in brate dar o lasi sa stea si cu colegele ei.Si daca e poti sa ii mai dai si cate un pupic pe obraz (de ala dulce) dar nimic mai mult...adica INTELEGI-O pentru ca ea vrea oleaca de intimitate si in clasa poate ii e un pic jena.asa ca succeswinking

| loryM_5129 a răspuns:

Ar trebui sa ii respecti decizia daca o iubesti cu adevarat, poate asa este ea mai timida

| bobomega a răspuns:

Simplu :d. ca o buna amica (funda pls)

| bobomega a răspuns:

Simplu.ca o buna amica big grin (funda pls)

| madutza50 a răspuns:

Paii uitee eu sunt fatahee hee si ar fi mai bine sa o intrebii pe ea sincer de ce nu vrea pentru ca cu ea esti impreuna si sa o intrebi ce nu este ineregula si ce e cu ea eu cred cati place de ea... Si spune-i ca nu esti de acord sa nu va sarutati fata de colgei. sh intreab-o ca ii este rusine cu tine? si vezi ce spune. Si eu zic ca asta ar trebui sa vorbiti intre 4 ochi In primul rand astfel de reacti am vazut doar la baietii. si fetelor nu este normal asa ceva Sper sa va iubiti. sh sa fiti impreuna mlt griji de voi sper ca te-am ajutat

| Roscata_3068 a răspuns:

Nu stiu comportate ca si cu restul colegelorhappybig grin
ca si cand nu aveti o relatiebig grinbig grinbig grin