| anonim_4396 a întrebat:

Am mai pus aceasta intrebare si in alte randuri dar din pacate nu am primit un raspuns care sa ma ajutesad...deci, sunt clasa a 9-a, am in clasao colega pe care o plac, asta stie si ea si ma place si ea pe mine, asta este evident la amandoi ca ne placem reciproc...numai ca eu as vrea ceva mai mult, adica sa fim impreuna (iubiti) si nu prea stiu sa procedez ca sa nu se supere ea. Astept raspunsuri! Multumesc anticipat. Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| TheD3vil a răspuns:

Apropie-te de ea usor, usor, cu lucruri mici pana ajungi la lucruri mai mari big grin
Fa-ti curaj si trage-o la o parte si spune-i ce simti...totul big grin
In ziua de azi fara tupeu nu faci nimicwinking
Baftawinking

10 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Invit-o undeva si sune-i ca vrei sa fiti iubiti!

| 5a a răspuns:

Da intr-adevar este destul de dificit, faza este ca daca vrei ceva mai mult de la ea o sa observe cu siguranta si apoi sa nu-si schimbe parerea despre tine, sa nu zica ca esti un obsedat ceva. Sau poti sa pui si a doua varianta, poate ea asteapta ca tu sa faci primul pas, poate ca ea este timida, de obicei fetele lasa baietii sa "atace" primii.
Daca nu sti ce sa faci, lasa timpul de la sine, vezi si tu cum merge treaba, poate nu va leaga nimic, poate ea are pe alt cineva si se uita la tine cu ochi frumosi. Sunt multe variante dar le poti gandit pe toate si vezi care dintre ele e buna.

| Madilyn a răspuns:

Incearca sa vorbiti cat mai mult. Poate ea nu vrea inca sa fiti impreuna pentru ca este de parere ca ar trebui sa va mai cunoasteti. Du-te la ea, spune-i ce simti si apoi asteapta sa vezi cum procedeaza. Daca eventual vrea sa-i mai acorzi un timp, las-o. Daca tine la tine cu adevarat, o sa faca in asa fel incat sa fiti impreuna.

Sau poate ea acum asteapta sa faci tu primul pas; si asta mi se pare firesc. Prinde curaj... oricum, daca tu incerci sa te apropii nu are de ce sa se supere, in caz ca te place.

Bafta. happy

| ioana1cool5 a răspuns:

Ca sa ii spui ce simti du-te cu ea intr-un loc fara colegi enervanti, care afla multe lucruri si dupa spun la toata clasa.eu,una,sunt o fire mai tupeista, dar nu cred ca as avea curaj sa ii spun baiatului ce simt.mie mi sar parea romantic, ca atunci cand fata iese afara, sa ii pui un biletel pe banca(dar fara sa te observe)cu mesajul:te iubesc, vrei sa fii prietena mea, etc.si atunci poate vei avea noroc si se va prinde de idee si veti fi impreuna.
incerca toate posibilitatile. sper sa fiti impreuna!

| deniiissss a răspuns:

Daca te place nu are de ce sa se supere ca vrei sa fiti impreuna. pur si simplu intreab-o daca vrea sa fie cu tine, fi tu insuti si vei avea de castigat (daca nu ai tupeu ii poti spune pe mess sau printr-un biletel ceva) succes:*

| Bianca0007 a răspuns:

Daca si ea te place atunci nu are de ce sa se supere. Poti s-o inviti la o plimbare si sa-i spui ce simti. Si gandeste-te ca daca nu-i spui acum s-ar putea sa regreti mai tarziu ca nu ai incercat. Nu ai nimc de pierdut.

| vyvyana a răspuns:

Pai...invit-o in oras la un suc sau la o plimbare prin parc pentru a putea vorbi doiar voi 2 si astfel va mai apropiati si ii dai de inteles ca vrei sa iti fie mai mult decat o simpla colega(prietena)...thinking

| AanoniM17 a răspuns:

Daca sentimentul e reciproc ce mai astepti...sa isi gaseasca pe altul si sa te uite? fii mai direct cu ea incearca incet incet sa va apropiati mai mult...

| juvaroncaiulian a răspuns:

De ce nu-i faci cadouri gen un buchet de flori sau ciocolata ca sa se idrogosteasca de tine.

| CurcanCiprian a răspuns:

Pai mergi la ea aseajate lagna ea la o ora si tine-o de mana e evident.