| catamafiotul a întrebat:

am o relatie cu o fata de 8 luni... si de cand ne cunoastem ea in fiecare vacanta si in fiecare weekhend vrea sa plece la tara iar colac peste pupaza acolo umbla numai cu baieti, joaca fotbal cu ei, se duce la ei acasa dar ea imi spune ca nu este nimic intre ea si prietenii ei de la tara ....am pus-o intr-o zi sa aleaga intre mine si prietenii ei si ma ales pe mine dar tot la tara se duce si tot cu aia umba ce mai pot face in situatia asta sau de fapt ce ati face voi daca ati fi in locul meu?

14 răspunsuri:
| serendipity8300 a răspuns:

Pentru multi dintre noi mersul la tara la bunici e echivalent cu o intoarcere in vremurile copilariei si faptul ca ii place in continuare sa mearga acolo inseamna ca nu vrea sa creasca si-i place sa simta copil pastrand inca o legatura ff buna cu amicii de acolo si nu ai de ce sa fii gelos.

| catamafiotul explică (pentru serendipity8300):

Si cum explici faza ca se duce acasa la altii?

| serendipity8300 a răspuns (pentru catamafiotul):

De ce esti asa gelos si nu ai incredere in ea ti-a dat vreun semn k nu ar merita incredere din partea ta?

| catamafiotul explică (pentru serendipity8300):

Sincer da mi-a dat mai multe semne

suntserios
| suntserios a răspuns:

Du te cu ea

| sebysebyca a răspuns:

Pai eu as lua un topor si as merge la ea la tara.as da in stanga si in dreapta pana intra Romania in spatiul shengen.pai tu cata si mafiot pe deasupra, permiti unei mucoase sa iti faca figurile asta, sa joace fotbal cu tarani?

| catamafiotul explică (pentru sebysebyca):

Pai si ce sa fac nu pot so omor si nici sa ma despart de ea pentru ca o iubesc am amintiri frumoase cu ea in aceste 8 luni de zile

| alma17 a răspuns:

Las-o in pace nu sunteti legati de glie fiecare are nevoie de spatiul lui de prietenii lui nu o poti obliga sa aleaga intre tine si ei pentru ca ii este greu imagineaza-ti daca ea te pune sa alegi intre ea si prietenii tai te vei simti constrans.Si scuze ca iti zic este o vorba din popor care zice asa:gelozia'n cur te impunge fugi de ea si ea te ajunge.Incearca sa ii dai libertate nu o constrage ca asta nu e bine.Bafta!

| Alessia_Alexandra_1992 a răspuns:

Poate ea te-a ales pe tine dar cine stie ce ascunde cu adevarat, nu poti avea incredere totala in ea. Adevarat fiecare are nevoie de liniste si de spatiul lui personal, dar daca nu vrea sa-ti faca cunostinta cu prietenii ei, dupa parerea mea este ceva ciudat la mijloc. Eu mi-as pune semne de intrebare.

| Laurentiu_George_1993 a răspuns:

De ce nu te duci cu ea la tara? eu zic sa o ti aproape nu o presa prea mult are si ea nevoie de libertate in fine nu stiu sigur cam ce ar face dar intro relatie treci si prin bune si prin rele

| catamafiotul explică (pentru Laurentiu_George_1993):

Pentru ca ea nu vrea sa merg cu ea ...pentru ca zice ca este mica pentru a imi face mi-e cunostinta cu parintii si neamul ei ....si stii sunt si eu de acord cu tine cu libertatea asta dar frate cand tui non-stop umbla numai si numai cu baieti si asta numai la ea la tara aici in Bucuresti nu prea are prieteni decat pe o fata

| catamafiotul explică (pentru catamafiotul):

Uite de exemplu o sun de dimineata si ea nu imi raspunde si acum e ora 13 38 si nu mi-a raspuns oare de ce?

| Matteo12 a răspuns:

Nu o cheama din greseala Lavinia?

| catamafiotul explică (pentru Matteo12):

Nu...o cheama luizabig grin