| Andrey43 a întrebat:

Am o relatie la distanta iar iubita mea m-a parasit acum ne-am impacat, dar acum este foarte schimbata nici nu o mai recunosc, s-a indepartat foarte mult de mine desi ma iubeste. Ce pot sa fac ca sa se aproprie din nou de mine? Cum pot sa fac sa ma iubeasca si mai mult? Nu mai simt aceeasi iubire care mi-o arata inainte. Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Si eu am o relatie la distanta. Ne vedem doar o data la 2 sau 3 saptamani sau in vacanta deoarece el este plecat la facultate in alt oras. Nu sunt de acord cu cei care sustin ca relatiile la distanta nu merg!
De ce nu porti o discutie serioasa cu ea? Intreab-o de ce este atat de rece. Poate fi doar o neintelegere, iar raspunsul ei sa te uimeasca destul de tare. Si prietenul meu era distant la un moment dat, el care e cea mai dragastoasa si cea mai atenta persoana pe care o cunosc. Motivul era distanta dintre noi si faptul ca nu ne puteam vedea la fel de des ca inainte. Ii era dor de mine, si asta il facea sa sufere foarte tare. Am discutat cu el si i-am spus ca si mie imi e dor de el, ca perioadele in care suntem despariti pot fi si folositoare intr-un fel... Adica o sa ne ajute sa pretuim mai mult clipele petrecute impreuna. Durerea ar trebui sa ne apropie in loc sa ne departeze...
Discuta si tu cu ea. Arata-i mai multa iubire ca niciodata. Fii atent cu ea, spune-i cuvinte frumoase.

4 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

''ar acum este foarte schimbata nici nu o mai recunosc, s-a indepartat foarte mult de mine desi ma iubeste.''
Prietene, cuvantul a iubi implica multe. Nu-s de acord cu impacarile, despartirile, de parca ne aflam in telenovele. Astea le faceam pe la 13-14 ani, cand ne certam din nimicuri, ne desparteam din prostii si ne impacam de ochiul lumii. Dar daca se ajunge vreodata la un moment de despartire, intr-o relatie de iubire, sa stii ca s-a pierdut tot. Lucrurile trase de par, le poti trage tu pana la nesfarsit, ca-ntr-un final, sa realizezi ca nu mai poti prelungi nimic. Increderea intr-o persoana se pierde o singura data, cum si nodul facut ramane vesnic in suflet.
Cum poti face sa te iubeasca din nou? De ce nu stiti sa spuneti stop? De ce nu stiti sa respectati sentimentele unei persoane? De ce va raniti singuri? Va mintiti singuri?
Stii, de la parintii mei am doua vorbe. Mama mi-a spus sa nu ranesc niciodata inima unei fete, dar tata mi-a zis sa nu alerg niciodata dupa caruta care nu ma asteapta.
Nu alerga prietene, ca s-ar putea sa cazi.

| superdorex a răspuns:

Hm, eu niciodata nu am crezut in relatiile de la distanta sa stii! Si cine a zis ca ochii care nu se vad se uita, ala nu a fost prost, e crudul adevar! E foarte greu sa poti pastra o relatie de la distanta, de ce nu cauti una in jurul tau acolo? Eu zic ca in asemenea mod, va chinuiti si tu si ea, dar uite ca din pacate ea deja a realizat ca nu poate fi iubire la km deistanta cu tate ca ar fi trebuit sa aveti o discutie matura in care sa va ziceti ce si cum, era mai simplu! Asa ca mergi mai departe, vei gasi sigur o fata din vecinatatea ta care sa te iubeasca si sa te aprecieze! multa bafta!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! dragoste cu forta nu se poate, iar o relatie racita, nu prea mai da randament, si intervine si indoiala, daca nu da semne ca vrea sa fie trup si suflet langa tine, nu cred ca va merge, pentru ca intr-o relatie e nevoie de 2, iar daca tu tragi de unu singur, nu cred ca dai randament, cred ca o discutie deschisa ar rezolva totul, fie ca va despartiti, fie ca va straduiti sa va dati o sansa si sa profitati de eahappy

| Bretonelll a răspuns:

Ce pot spune? o relatie la distanta nu prea tine! Daca ati ajuns la despartire. dupa v'ati impacat din nou, totul s-a pierdut! Nimic numai are acelasi farmec.straight face Faptul ca ea este indiferenta fata de tine, este un semn de alarma.Incearca sa vorbesti cu ea, intreab-o dc se comporta asa, etc.Vezi ce iti raspunde si daca raspunsurile ei sunt nesigure, clar nu are rost sa mai continuati straight face Bafta!:*