| anonim_4396 a întrebat:

Am o sitoatie destul de complicta aici. O s-o zic pe scurt. Un prieten este cuplat cu o fata, si la prima vedere mi s-a parut urata. Dar dupa o perioada de timp s-au despartit, si am vorbit cu ea pe mess si m-a intrebat daca vreau sa ne cuplam(trebuie sa specific ca ea nu ma cunostea cind sa desprtit de acel prieten). Mie in acel moment nu imi placea de ea, dar ziua urmatoare m-am gindit 5 minute la intrebare, m-am uitat la fotografii cu ea si a inceput sa-mi placa de ea din ce in ce mai mult.Acum am aflat de la el ca s-au impacat, dar eu stiu 99% ca nu prea il place. Ea si-a schimbat id-ul si nu-l stiu, n-am hi5 ei, n-am facebook.Si nu am vazut-o prin oras. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Am spus ca un om indragostit se gandeste doar sa o revada.In concluzie, esti indragostit? Atunci, nu sta.Gaseste-o,chiar de-ar trebui sa il intrebi pe prietenul respectiv unde este ea acum! Gaseste-o si spune-i ce se intampla cu tine! Fa-ti facebook,fa-ti orice,caut-o pe google,cu numele, o poti gasi, fa imposibilul!
Mult noroc!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa o uiti.Ea poate vroia doar sa-l faca gelos pe prietenul tau, ca sa se impace din nou cu el.Si-a schimbat id-ul ca sa n-o mai poti aborda, deci iti spune clar ca nu mai vrea ceva de la tine, ca vrea si ea sa o uiti.Nu poti stii ce e in inima ei,nu poti garanta ca nu-l place sau nu-l iubeste pe prietenul tau,daca nu-i placea nu se impaca iar cu el.
Si,pe urma,ce prieten iti este daca vrei sa-l desparti? Lasa-i in pace, gaseste-ti alta fata, una care nu are nici o legatura cu nici un prieten.E cel mai sigur mod sa nu-ti pierzi prietenii si sa fii si tu multumit!
Mult noroc!

greece12
| greece12 a răspuns:

Eu insist s-o uiti,tu insisti sa fii cu ea. Uite, spui ca a doua zi, te-ai gandit "5 minute", te-ai uitat la fotografii cu ea si a inceput sa-ti placa tot mai mult.Ai facut o idee fixa,cred eu,nu te-ai indragostit. Daca te indragosteai,acum erai la prietenul tau acasa,explicandu-i ca,daca el n-o mai vrea,o vrei tu,esti nebun dupa ea si el,ca prieten e singurul care stie unde o poti gasi si te poate ajuta! Intelegi? Un om indragostit nu mai e nici rational,nici logic,nu-l mai intereseaza decat UNDE poate s-o revada pe fiinta iubita si nu-i stau in cale prea multe...
Gandeste-te bine,poate ca o vrei doar fiindca deodata a capatat un mare pret, fiind doi care o vreti, tu si prietenul tau...

| Phutui a răspuns:

Hmm cum o vezi pe strada o abordezi finutbig grin cu lugu lugu si oleaca de papagalhee hee faci rost si de id si de facebookbig grin

| Ailen a răspuns:

Eu zic sa il contactezi pe prietenul tau si sa-i zici despre iubita lui. Poate te va ajuta happy

| AnonimuszWss a răspuns:

Greece12 poate ca ai dreptate dar...ce crezi ca nu am incercat? Ba am incercat chiar de multe ori, dar nu am reusit.Am si intrebat-o atunci daca este pentru a`l face gelos, si a zis ca nu.Iar cu impacarea nu sunt sigur, el mi-a zis dar sincer sa fiu el e mai "glumet" in sens de: Vino la mine acasa sa-ti arat ca am un sarpe.Cind ajung o sa zica: Te-am pacalitstraight face. Asa face cu destul de multe chestii.Deci.Alte propuneri?

| AnonimuszWss a răspuns:

Poate ca ai dreptate...Dar nu pot s-o uitstraight face Dar tu aizis ca " Un om rational se gindeste numai UNDE poate s-o revada" Chestia asta chiar mi se intampla.Desi vreau s-o uit, para ceva ma retine si nu o pot uita. Sper ca ai inteles

| AnonimuszWss a răspuns:

Merci mult pentru ajutor, o sa-ti urmez sfatulhappy Ai funda+vothappy

| eduard91 a răspuns:

Cauta-i numarul de tel printre cunstintele ei si suno